Erzurum'da 4.6 Büyüklüğünde Deprem Oldu!

Yeter artık psikolojim bozuldu! ☹️

Hayır bilimden bir haber dostum. Fay hatlarının bir dizilimi vardır. Bu depremlerin İstanbul ya da yakın hatla ilgisi yoktur. İstanbul hattı zaten Gölcük depreminde enerjisini attı. Olacak tabi ama şimdi değil. O yüzden yarmayalım.. Milleti korkutmaktan zevk almayın. Ayıp, yazık.
Bilimden bir haber falan değilim,fay hatlarının dizilimini vs. anlatmanıza gerek yok.Bu depremlerk yaşadıktan sonra İstanbul da alınabilecek önlemler vs. ile ilgili fikir alışverişinde bulunmak amaçlı açmıştım konuyu.
Neden insanları korkutmaktan zevk alayım, "İstanbul depremi geliyor" gibi bir iddiada bulunmadım.

Affedersin ama aklımla dalga geçilmesini sevmem. Bu cümleyi bana açıklar mısın? Ne dediğinizin farkında değilsiniz sanırım.
Demek istediğim Maraş çevresindeki depremin yaraları sarılmadan gerçekleşip gerçekleşmeyeceği.
Yakın zamanda olup olmayacağı hakkında sormuştum, cümlenin anlamı bu.
Deprem büyük yankı uyandırdı ve büyük yıkıma yol açtı,birkaç yıl içinde anca tam olarak eski haline gelecek deprem bölgeleri,yakın zamandan kastım tabi ki şimdi, yarın değil.

Yakın zamanda olup olmayacağı hakkında sormuştum, cümlenin anlamı bu.
Deprem büyük yankı uyandırdı ve büyük yıkıma yol açtı,birkaç yıl içinde anca tam olarak eski haline gelecek deprem bölgeleri,yakın zamandan kastım tabi ki şimdi, yarın değil.
O zaman sizden haber manşeti gibi değil de, normal forum yazısı gibi yazmanızı isteyeceğim.

İstanbul'da deprem olacak, olduğunda en az 10 milyon kişi ölecek. Bu gün bunun için birşey yapamazsınız. Yeni yapılan binalarda da kontrol yok. Ülke kontrolsuz. Müfus dengesiz.

Bu ülkede tek yapılabilecek şey, fay attı üstünde 4. katın üzerine çıkılmayacak. Bu kadar basit.

Kayıtlarda 4.3 görünüyor son erzurum depremi. Resmi deprem kayıtları için:

Lütfen sosyal medyadaki herşeye, her veriye inanmayın.
askale.jpg

Geri
Yukarı