Escape From Tarkov 4060 - i5 12400F sistemde FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 11

BarışBskn

Centipat
Daha fazla  
RAM
Gskill 2x16 3200 Mhz
Ekran kartı
Asus dual rtx 4060
Anakart
Asus prime h610m-k
İşlemci
intel i5 12400f
Arkadaşlar sistem özelliklerim yukarıda mevcut haritadan haritaya değişiyor. Tarkov'un sokaklarında ortlama 45-70 FPS arası alırken, ground Zero'ya da gümrük haritasında ise 90-120 arası alıyorum. Oyuna yeni başladım bu değerler normal midir? İşlemcim ve ekran kartı kullanım değerlerim olması gerektiği gibi. Fakat FPS tatmin etmiyor. Ara ara takıldığı da oluyor haritaya göre. Bana en azından akıcı oynayabileceğim harita önerebilir misiniz? Sanırım oyunun zaten genel bir sorunuymuş bu ama bilemedim. Bilenler söylerse çok mutlu olurum.

Cyberpunk, Resident Evil 4 Remake gibi oyunları akıcı olarak ultra 100 FPS üstü bitirdim aynı sistemle. Ekstra belirtmek istedim.

Merhaba, hangi ayarlarda oynadığınızı söylememişsiniz. Maksimum ayarlarda bu değerler normal gözüküyor. Ekstra olarak, DLSS açmadan Cyberpunk'ta 100FPS almanız imkansız, umarım rekabetçi bir oyunu DLSS ile oynamıyorsunuzdur. Giriş gecikmesi (input lag) yaratır.

Hocam selam telefonum da başka hesap kayıtlı olduğundan buradan yazıyorum. High ayar da oynuyorum. Ve DLSS kapalı gölge kalitesi medium da sadece ve aşağıda ki bütün tikler off da. Cyberpunk'da 100 FPS alıyordum. DLSS açık ama Ultra da.

Hocam selam telefonum da başka hesap kayıtlı olduğundan buradan yazıyorum. High ayar da oynuyorum. Ve DLSS kapalı gölge kalitesi medium da sadece ve aşağıda ki bütün tikler off da. Cyberpunk'da 100 FPS alıyordum. DLSS açık ama Ultra da.
detay kalitesi (lod) ve kenar yumuşatma ayarların nasıl? genelde en çok fps'i bunlar yerler.

Detay kalitesi (lod) ve kenar yumuşatma ayarların nasıl? Genelde en çok FPS'i bunlar yerler.

Hocam detay kalitesi yüksek de o aşağıdaki tiklerin hepsi kapalı. Sadece yüksek renk kalitesi açık. Bu arada tarkovun sokakları dışında ki FPS'lerim 60 altına düşmüyor. İşe geldim eve geçince detaylı resim atarım.

Detay kalitesi (lod) ve kenar yumuşatma ayarların nasıl? Genelde en çok FPS'i bunlar yerler.

Merak ettiğim siz kaç alıyorsunuz ve sisteminiz nedir? Arkadaşlar oyunun kendi problemi olduğunu söyledi. Yine de konu açayım dedim.

Bir de ben tarkov da ayarları ne kadar düşürürseniz. FPS o kadar azalır diyorlar bu bazı oyunlar da geçerliymiş.

Hocam detay kalitesi yüksek de o aşağıdaki tiklerin hepsi kapalı. Sadece yüksek renk kalitesi açık. Bu arada tarkovun sokakları dışında ki FPS'lerim 60 altına düşmüyor. İşe geldim eve geçince detaylı resim atarım.

Merak ettiğim siz kaç alıyorsunuz ve sisteminiz nedir? Arkadaşlar oyunun kendi problemi olduğunu söyledi. Yine de konu açayım dedim.

Bir de ben tarkov da ayarları ne kadar düşürürseniz. FPS o kadar azalır diyorlar bu bazı oyunlar da geçerliymiş.
Hayır hocam böyle bir şey yok, darboğaz olayları için, işlemciyi ekran kartına göre daha yoğun kullanan oyunlar için geçerli olabilir ancak genel olarak doğru bir deyim değil bu. Kendim oynamıyorum, sizinle aynı sisteme sahip bir kaç benchmark videosu izledim, emin olmak için bir değil bir kaç farklı kaynaktan izledim ve benzer değerler alıyorlar sizinkiyle. Belirttiğim 2 ayarı düşürerek deneyin bir. Bazı yerlerde yüksek bazı yerlerde daha düşük FPS almanız çok normal, gölgelendirmeler, renderlanması gereken detay miktarı vs. değişebiliyor çünkü mekana göre.

Hayır hocam böyle bir şey yok, darboğaz olayları için, işlemciyi ekran kartına göre daha yoğun kullanan oyunlar için geçerli olabilir ancak genel olarak doğru bir deyim değil bu. Kendim oynamıyorum, sizinle aynı sisteme sahip birkaç benchmark videosu izledim, emin olmak için bir değil birkaç farklı kaynaktan izledim ve benzer değerler alıyorlar sizinkiyle. Belirttiğim 2 ayarı düşürerek deneyin bir. Bazı yerlerde yüksek bazı yerlerde daha düşük FPS almanız çok normal, gölgelendirmeler, renderlanması gereken detay miktarı vs. değişebiliyor çünkü mekana göre.

Yani bu sisteme göre bu değerler normal mi diyorsunuz? Eve gidince tekrar bakacağım dediğiniz ayarları düşürüp teşekkür ediyorum bilgiler için. Bana tarkovun o konuda sıkıntılı olduğunu videoyun adlı kanaldan görmüştüm.

Hayır hocam böyle bir şey yok, darboğaz olayları için, işlemciyi ekran kartına göre daha yoğun kullanan oyunlar için geçerli olabilir ancak genel olarak doğru bir deyim değil bu. Kendim oynamıyorum, sizinle aynı sisteme sahip bir kaç benchmark videosu izledim, emin olmak için bir değil bir kaç farklı kaynaktan izledim ve benzer değerler alıyorlar sizinkiyle. Belirttiğim 2 ayarı düşürerek deneyin bir. Bazı yerlerde yüksek bazı yerlerde daha düşük FPS almanız çok normal, gölgelendirmeler, renderlanması gereken detay miktarı vs. değişebiliyor çünkü mekana göre.
Hocam tarkov da 3K saati olan bir arkadaşın dediğine göre aldığım değerler dediğiniz gibi normalmiş. 45 FPS aldığım map de herkes sıkıntı çekiyormuş. Oyunun genel problemiymiş meğer.

Kısa ve öz oyunun genel sorunu diye özetlemiş. Bir arkadaşın forumdaki yorumu bu da.

Dosya Ekleri

• IMG_5361.jpeg
    IMG_5361.jpeg
    139,5 KB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı