Escape from Tarkov 60 FPS'te sabit kalıyor

İşletim sistemi
Windows 10

ForeverShadowTR

Kilopat
Daha fazla  
RAM
G.Skill RipjawsV 16GB 3200mhz CL16 DDR4
Ekran kartı
Gigabyte RTX 3060 GAMING OC 12GB 192Bit
Anakart
MSI MPG B550 GAMING EDGE WIFI
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600
Başlıkta da belirttiğim gibi oyun sanki 60 FPS sabit gibi. V-Sync ayarı açık değil. Oyun ayarlarım düşükte.

Tick rate düşük olduğunda oyun kasıyor olsaydı kimse CS:GO oynayamazdı. Desync olayı çok oluyor ama tick rate'in FPS'le uzaktan yakından ilgisi yok.
CS ile Tarkov kıyaslanmaz, oyun beta ve sunucu kaliteleri düşük ticket düşük olan sunucuya girince FPS sorunu yaşıyorsun FPS sorunu yaşamasan oyun akıcı olmuyor. 3 senedir oyunu oynuyorum güvenebilirsin bana.

CS ile Tarkov kıyaslanmaz, oyun beta ve sunucu kaliteleri düşük ticket düşük olan sunucuya girince FPS sorunu yaşıyorsun FPS sorunu yaşamasan oyun akıcı olmuyor. 3 senedir oyunu oynuyorum güvenebilirsin bana.
Oyunları kıyaslamıyorum. CS sunucuları 64 tick. Eğer öyle olsa oyun oynanmazdı FPS'ten dolayı. Hiçbir ilgisi yok sunucularla. Oyundaki FPS'i en kötü etkileyen durum Lighthouse girmek. Bunun dışında her şey ya donanımsal ya da psikolojiktir.

Oyunları kıyaslamıyorum. CS sunucuları 64 tick. Eğer öyle olsa oyun oynanmazdı FPS'ten dolayı. Hiçbir ilgisi yok sunucularla. Oyundaki FPS'i en kötü etkileyen durum Lighthouse girmek. Bunun dışında her şey ya donanımsal ya da psikolojiktir.
Dostum araştırmadığım konu yapmadığım ayar kalmadı, reddit ve kendi forumlarına girip araştırma yaparak demek istediğimi anlarsın. İyi forumlar.

İki oyunu oynamadım ama aynı durum Apex'de bile olabiliyor. Serverlar kötü olunca ping olmasa bile oyun slow motion gibi oluyor.

Arkadaşa onu anlatamadım belki sen anlatabilirsin.
Belki bu video yardımcı olur:D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Lejax yine yüksek ayarlardada aynı. Ayar değiştiğimde 3 - 5 fps fark ediyor. Low ayarla High ayar arasında herhangi bir fark yok yani.
O zaman sorun serverlardadır arkadaşların dediği gibi. Başka bir server varsa onu deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı