Escape from Tarkov'da KERNEL_MODE_HEAP_CORRUPTION hatası

Relovia

Kilopat
Yer
Ankara/MAMAK
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Escape from Tarkov'da çok fazla mavi ekran yiyorum ve bu diğer oyunlarda olmuyor. Bunun sebebi nedir, bir de loading ekranında crash yiyip duruyorum. Sırf FPS düşük diye Windows'u formatladım şimdi de bu çıktı başıma...
Minidump dosyaları:
Sistem özellikleri:
Anakart: MSI B350M Gaming Pro.
İşlemci: Ryzen 5 1500X.
RAM: Adata XPG 16 GB 3200MHz DDR4.
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX RX580 OC 8 GB.
İşletim sistemi: Windows 10.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığınız hatalarda hata sebebi Escape From Tarkov oyununa gömülü gelen BattlEye Anti-Cheat motoru görünse de aslında Stack kısmındaki yazılar beni RAM ya da disk hatası olduğunu düşünmeme sebep oldu.

ExFreePool, ExFreeHeapPool uyarılar varsa veri havuzunda verilerin tutulması ya da verilmesine dair sıkıntı var demektir.

Burada da RAM ve diske bakmamız gerektiğini anlarız.

Sistemde RAM belleklere OC varsa kaldırıp MemTest86 ile test uygulayın.
XMP açıksa yarım saat boyunca Prime95 ile test yapmaya çalışın. OC hataları varsa onları görürüz.
Hiçbir şey yapılmadıysa direkt USB'ye MemTest86 yazıp testi yapın.

Disk testi daha kısa süreceği için önce disk testini yapma tarafındayım.

HD Tune Pro ile "Quick Scan" kapalı şekilde sisteme bağlanan tüm disklere "Error Scan" yapmanızı istiyorum. Hata anında harici bir SSD ya da HDD bağlandıysa onlara da test yapmanızı isteyeceğim.

Aldığınız hatalarda hata sebebi Escape from Tarkov oyununa gömülü gelen BattlEye anti-cheat motoru görünse de aslında stack kısmındaki yazılar beni RAM'ya da disk hatası olduğunu düşünmeme sebep oldu.

Exfreepool, exfreeheappool uyarılar varsa veri havuzunda verilerin tutulması ya da verilmesine dair sıkıntı var demektir.

Burada da RAM ve diske bakmamız gerektiğini anlarız.

Sistemde RAM belleklere OC varsa kaldırıp Memtest86 ile test uygulayın.
XMP açıksa yarım saat boyunca Prime95 ile test yapmaya çalışın. OC hataları varsa onları görürüz.
Hiçbir şey yapılmadıysa direkt USB'ye Memtest86 yazıp testi yapın.

Disk testi daha kısa süreceği için önce disk testini yapma tarafındayım.

HD Tune Pro ile "quick scan" kapalı şekilde sisteme bağlanan tüm disklere "error scan" yapmanızı istiyorum. Hata anında harici bir SSD ya da HDD bağlandıysa onlara da test yapmanızı isteyeceğim.

Yatmadan önce Memtest testini yapmaya bırakmıştım kalktığımda bilgisayarın kapalı olduğunu gördüm. Acaba otomatik kayıt etmiş midir logu?

Elimde böyle bir veri var ama tamamlanıp tamamlanmadığını bilemiyorum. Saat 3'e kadar bir veri yazmış sonra kapandıktan sonra ben daha demin tekrar test başlatmıştım onun da çıkarken kaydını almadım veriler onda da yazılı.

Yeni konular

Geri
Yukarı