Esenlerden Kadıköy Nasıl Giderim ?

kemal çağlar

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul Bayrampaşa
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Arkadaşlar sorum bu. Ben esenler dört yolda oturuyorum. Otogarada çok yakının. Buradan kadıkoye nasıl kolay bir şekilde ulaşırım. Zaman önemli ne kadar çabuk gidersen o kadar iyi. Metroylamı daha kolay gidilir , yoksa vapurlamı ? İyi forumlar.

Bayrampaşa'dan Eminönü'ne otobüs yok sanıyorum eğer varsa Eminönü otobüs sonra vapur ile Kadıköy. Yoksa metro ile Aksaray, Aksaray'dan otobüs ile Eminönü, Eminönü'nden vapur ile Kadıköy.

Otogar veya Esenler metro durağından binip Yenikapı'da ineceksin sonra Marmaray'a aktarma yapıp son durak olan Ayrılık Çesmesi'nde ineceksin. Burada iki seçeneğin var; Kadıköy-Kartal metrosuna gidip Kadıköy istikametine gidebilirsin (Direkt Kadıköy sahile çıkarsın) ya da Ayrılık Çesmesi'nde 1.çıkışı kullandıktan sonra sola dönüp yaklaşık elli metre yürüdükten sonra Kadıköy-Pendik minibüslerine binebilirsin. (Bir tek bu hattı biliyorum çünkü okula giderken sadece bu hattı kullandım.) Bu minibüsler seni Kadıköy Belediyesi'ne kadar götürür. Burada araçtan inip çarşıya doğru yürüyebilirsin (Yaklaşık 1km) ya da yine bir minibüse binebilirsin. Bu yolla en iyi ihtimalle 45 dakikada Kadıköy'e varabilirsin.

Konu eski ama 2023 yılında gidiş yöntemleri değişti. Konuya denk gelen olursa diye yazmak istedim. Esenlerden yenikapı metrosuna gitmen gerek. Eğer forum istanbul yakınsan kocatepe metrosunu kullanabilirsin. Yenikapı marmaraya aktarma yaptıktan sonra Söğütlüçeşme marmaray durağında inebilirsin. Söğütlüçeşme durağından yürüme mesafesinde kadıköy boğaya gitmen mümkün. İstersen minibüs kullanabilirsin.

Geri
Yukarı