ESET Internet Security "ağ olayı engellendi" uyarısı

warhero1918

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba bugün Steam'den oyun oynayayım derken bir ESET uyarısı gördüm. İnternet benim üzerime kayıtlı ve komşumla ortak kullanıyorum yani ortak ağ olarak internete bağlanıyorum. Benim sistemim temiz korsandır kaçak yazılımdır hiçbirisi yok. Kullandığım Windows 10 OEM lisanslı, Office 2021 Pro lisanslı, oynadığım oyunlar lisanslı ve modları bile temiz. Bu uyarıyı alır almaz internete bağlantım kesildi ve kasadan lan kablosunu çektim. Virüs taraması yaptım sonuç temiz çıktı. Akşam komşumun bilgisayarını inceleyeceğim. Ne yapmam gerekiyor sizlerden öneri ve yardım istiyorum.

Dosya Ekleri

• Eset Uyarısı 2.jpg
    Eset Uyarısı 2.jpg
    609,9 KB · Görüntüleme: 27
İnternet servis sağlayıcın nedir? Statik İp kullanıyor musun?
Muhtemelen İp'leriniz çakışıyor.

İnternet servis sağlayıcın nedir? Statik İp kullanıyor musun?
Muhtemelen İp'leriniz çakışıyor.
Türksat kablonet kullanıyorum. Modem ise netmaster marka modem. Sorun ne olabilir? Bu uyarıyı ciddiye almalı mıyım? Kaç yıldır sistemimi böyle kullanıyorum ilk kez böyle bir uyarıyla karşılaştım. Yıllardır kablonet kullanıyorum tedirgin oldum.

Son düzenleme:
Bu bir olasılık. ESET hatta olayın ele alınma şeklini değiştirmenize izin veriyor.

ESET Forum sayfasında muhtemelen daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bu bir olasılık. ESET hatta olayın ele alınma şeklini değiştirmenize izin veriyor.

ESET Forum sayfasında muhtemelen daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Araştırdım ip çakışmasından kaynaklanabiliyormuş. Bugün şimdilik herhangi bir vukuat ve sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı