ESET nod32 illegal Key ile virüs bulaşır mı?

THE_MILLER hocamız zamanında bireysel deneyler yaptıklarında bu durumu gördüklerini söylemişti. Ben de kendisinin yazdıklarından öğrendim. Kendisine tekrardan sorabilirim ulaşırsam.

Doğruluk payı olduğuna kesinlikle inanıyorum ve bu yüzden anlatıyorum zira ben de zamanında aynı mevzuyu yaşadım geçmişte. Birisinde deneme sürümü, diğerinde internetten elde edilen key ile aktif edilmiş ESET vardı. Ve aynı zararlı dosyaya birisi tespit verirken diğer bilgisayar vermedi, aktif bir şekilde çalıştı.

THE_MILLER hocamız zamanında bireysel deneyler yaptıklarında bu durumu gördüklerini söylemişti. Ben de kendisinin yazdıklarından öğrendim. Kendisine tekrardan sorabilirim ulaşırsam.
Teşekkür ederim gerçekten, zahmet olmasın. Böyle önemsiz bir konu üzerinde zaman harcamanızı istemem. Tekrar teşekkür ederim.

Doğruluk payı olduğuna kesinlikle inanıyorum ve bu yüzden anlatıyorum zira ben de zamanında aynı mevzuyu yaşadım geçmişte. Birisinde deneme sürümü, diğerinde internetten elde edilen key ile aktif edilmiş ESET vardı. Ve aynı zararlı dosyaya birisi tespit verirken diğer bilgisayar vermedi, aktif bir şekilde çalıştı.
ESET'in 3.0 versiyonlarının katılımsız halleriyle karşılaşmıştım, sınırsız lisanslıydı. Test ettiğimde imza veritabanının aynı sunucudan sağlandığını görmüştüm, yeni imzalarla algılanan tehditleri tespit edebildiğini tecrübe etmiştim. Ama sanırım benim durumum farklıydı, çünkü burada korsan lisans yok, crack vardı.

ESET'i korsan lisanslı olarak hiç kullanmadım, deneme sürümünü etkinleştirip imza güncellemelerini kapatınca lisans zaten sınırsız hale geliyordu, genellikle bu metot üzerinden kullanmıştım. Korsan lisansların çalıntı olma ihtimali de bulunduğundan vicdanen kullanmayı uygun görmemiştim.

Geri
Yukarı