ESET NOD32 lisans sorunu

hurafeistans829

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim ESET'imi bilgisayarcı yükledi sanki benim programım lisanslıydı. Fakat şimdi ESET'i yüklemeye kabul et tarzında bir şeyler çıktı. Kabul et dedim baştan yükledi sonra benden lisans anahtarı istedi. Lisanslı kullanıcılar ekran görüntüsü atabilir mi? Yani bilmek istiyorum nasıl oluyor lisanslısı. Çünkü benimkinin zaten lisanslı olduğunu düşünüyordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
@hurafeistans829, bilgisayarcıya antivirüs yazılımı yüklemesini beklemen gerçekten de müthişmiş. Bilgisayarcının korsan bir ürün anahtarı ile antivirüs yazılımını etkinleşirmesini mi bekliyordun? Hadi korsan ürün anahtarı ile etkinleştirdi diyelim (orijinal olarak da etkinleştirmiş olabilir ama çok düşük bir ihtimal), antivirüs yazılımının seni korumasını mı bekliyordun? Bir de üstüne lisanslı bir şekilde yüklenmesini beklemişsin galiba. Aklıma iki şey geliyor:
  1. Bilgisayarcı korsan olarak ESET antivirüs yazılımını elinde bulunan kurulum dosyası ile indirmeye çalıştı ama elinde bulunan antivirüs kurulum dosyası artık işe yaramadığı için antivirüs yazılımın senden lisans girmeni istedi.
  2. Bilgisayarcı, deneme sürümünü ESET'in sitesinden indirdi ama girdiği sahte ürün anahtarı neticesinde lisansın süresi doldu ve lisans girmen istendi.
Sormak istediğim iki soru bulunuyor:
  1. Neden bilgisayarcıya antivirüs yazılımı yükletiyorsun?
  2. Bilgisayarcının yüklediği (ücretsiz olarak mı bu işi yapıyor bilmiyorum) antivirüs yazılımında girdiği lisans anahtarını (bilgisayarcının lisans anahtarı bile girdiğine şahit olmamışsın) orijinal bir lisans olarak mı düşünüyorsun?

Son düzenleme:
@hurafeistans829, bilgisayarcıya antivirüs yazılımı yüklemesini beklemen gerçekten de müthişmiş. Bilgisayarcının korsan bir ürün anahtarı ile antivirüs yazılımını etkinleşirmesini mi bekliyordun? Hadi korsan ürün anahtarı ile etkinleştirdi diyelim (orijinal olarak da etkinleştirmiş olabilir ama çok düşük bir ihtimal), antivirüs yazılımının seni korumasını mı bekliyordun? Bir de üstüne lisanslı bir şekilde yüklenmesini beklemişsin galiba. Aklıma iki şey geliyor:
  1. Bilgisayarcı korsan olarak ESET antivirüs yazılımını elinde bulunan kurulum dosyası ile indirmeye çalıştı ama elinde bulunan antivirüs kurulum dosyası artık işe yaramadığı için antivirüs yazılımın senden lisans girmeni istedi.
  2. Bilgisayarcı, deneme sürümünü ESET'in sitesinden indirdi ama girdiği sahte ürün anahtarı neticesinde lisansın süresi doldu ve lisans girmen istendi.
Sormak istediğim iki soru bulunuyor:
  1. Neden bilgisayarcıya antivirüs yazılımı yükletiyorsun?
  2. Bilgisayarcının yüklediği (ücretsiz olarak mı bu işi yapıyor bilmiyorum) antivirüs yazılımında girdiği lisans anahtarını (bilgisayarcının lisans anahtarı bile girdiğine şahit olmamışsın) orijinal bir lisans olarak mı düşünüyorsun?
Beni yanlış anladınız PC'yi onlara toplattım ve bunu Windows'u yüklerken otomatik olarak sisteme yüklediğini düşündüm. Uygulama gayet iyi çalışıyordu Free yazmıyordu herhangi bir yerinde. Ama ara sıra ekrana bir yazı çıkıp kabul et seçeneği çılıyordu. Sadece lisanslı olanlarda nasıl onu merak ettim.

@hurafeistans829, yanlış anlaşılmaması açısından konu içerisinde her şeyi belirtmen gerekiyordu. Ben sadece ihtimallerde bulundum.

Ara sıra çıkan bildirimiin ekran görüntüsünü paylaşabilir misin? Bilgisayarını topladığın yerde ESET'i yükleyen kişiye hangi adımları yaptığını sormuş muydun?

Yeni konular

Geri
Yukarı