ESET NOD32 Win32/Packed.VMProtect.ABD false positive mi?

Fix3d

Kilopat
Bilgisayarımda Win32/Packed.VMProtect.ABD diye bir virüs buldu ve direkt sildi. Reditte birisi false positive yazmış ama tam anlamadım yorumdan. ESET in kendi sitesinde detaylı bilgi yazmıyor. Bu ne virüsüdür? Eğer uygulamanın içine sadece Bitcoin Miner gömülü ise interneti kapatıp kullanmaya razıyım açıkçası. Bilginiz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı dosyaları doğru nadir de olsa bazı dosyaları yanlış pozitif olarak algılayabilir. Win32/Packed.VMProtect.ABD, virüslü dosyanın adı değil virüsün türüdür ya da tanımıdır.

Log dosyanızı paylaşın:

XML:
<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>
<ESET>
  <LOG>
    <RECORD>
      <COLUMN NAME="Zaman">20.06.2020 18:23:56</COLUMN>
      <COLUMN NAME="Tarayıcı">Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması</COLUMN>
      <COLUMN NAME="Nesne türü">dosya</COLUMN>
      <COLUMN NAME="Nesne">X</COLUMN>
      <COLUMN NAME="Algılama">Win32/Packed.VMProtect.ABD truva atı türevi</COLUMN>
      <COLUMN NAME="Eylem">silinerek temizlendi</COLUMN>
      <COLUMN NAME="Kullanıcı">DESKTOP-V9L2GLI\Administrator</COLUMN>
      <COLUMN NAME="Bilgi">Uygulamanın oluşturduğu yeni dosyada bir olay oluştu: C:\Users\Administrator\AppData\Local\Temp\is-TJQM9.tmp\setup.tmp (A183CF1A012CDAC207069E34603099A5D9906282).</COLUMN>
      <COLUMN NAME="Karma">A32E1B7C5A72EFAD842D0A4D1EDB0D8435EBC848</COLUMN>
      <COLUMN NAME="İlk kez burada görüldü">20.06.2020 15:13:17</COLUMN>
    </RECORD>
</LOG>
</ESET>
Nasıl log oluşturuyoruz? Bu yeterli mi?

Zararlının kod adına göre veya adına göre muamele yapılmaz. @acv dediği gibi bakıldığında bariz zararlı.
Yani mümkün mü bilmiyorum ama şunu soruyorum ben: Eğer içinde sadece Bitcoin Miner varsa kullanmaya razıyım. Ama bunu nasıl öğrenebilirim? Keylogger benzeri hesap bilgilerimi, verilerimi çalabilecek bir şey var ise kullanmam. Antivirüs diyor ki bu virüs Packed.VMProtect.ABD. Bende diyorum ki bunun Türkçe meali nedir? Bilgisayara ne gibi bir etkisi mevcut? Zararlı yazımı zararın boyutuna göre kullanmayı kabul ediyorum özetle.

Geri
Yukarı