Çözüldü ESET "Şüpheli tehdit engellendi" uyarısı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Viva La Vida

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
1661884626990.png

Dün ESET kurdum bugün ise böyle bir uyarıyı 2 defa art arda verdi, ben de bir anlık endişe ve korkuyla buraya konu açtım. Şimdi ne yapamam gerek?
IP adresimi değiştireyim mi, PC'ye format mı atayım? Ne tavsiye edersiniz?

1661885115863.png

Üstelik Wi-Fi ağımda bilmediğim bir cihaz var üstüne tıklayınca böyle bir uyarı veriyor.

Moderatöre teşekkür ederim konuyu yanlış açmışım başlığı yanlış yazmışım düzeltmiş ama,
bu bir "ağ saldırısı" bunu belirteyim ben başlığa ağ saldırısı diye eklemiştim çünkü.

Son düzenleme:
Çözüm
Ağ saldırısı olmayabilir, ağ şifrenizi değişmenize rağmen devam ediyor mu? Ağdaki tanımlanamayan cihazın bilgileri var mı elinizde? Genelde modeme ait oluyor, benim ağımda da var zira.
ESET, ağdaki diğer cihazlarda var olabilecek bir güvenlik yazılımının yapacağı ağ taramalarını tehdit olarak algılayabilir. Gelen paketleri engeller, böyle bir uyarı verebilir.
Görselde dediği gibi cihazınızda bir işlevsellik kaybı fark ettiniz mi?
Ağ saldırısı olmayabilir, ağ şifrenizi değişmenize rağmen devam ediyor mu? Ağdaki tanımlanamayan cihazın bilgileri var mı elinizde? Genelde modeme ait oluyor, benim ağımda da var zira.
ESET, ağdaki diğer cihazlarda var olabilecek bir güvenlik yazılımının yapacağı ağ taramalarını tehdit olarak algılayabilir. Gelen paketleri engeller, böyle bir uyarı verebilir.

Çözüm
Hocam tam sizi etiketlemek için konuya geri dönmüştüm yazdığınızı görünce mutlu oldum teşekkürler.
Şu an benim bilmediğim şekilde bağlı olan 4-5 tane cihaz var bayağı aktif bağlantı kuran ama ben kimseye şifre vermedim ki benden başka şifreyi bilen de yok, acilen şifreyi değiştirip geleceğim size sonra tekrar bilgi veririm.

Hocam merhaba.
Dünkü blocked traffic diye uyarı verdiği cihaz benim telefonum muş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı