ESET "Tehdit Bulundu" Uyarısı

FredRick

Decapat
Merhaba arkadaşlar Google üzerinde belgesel izlerken Rapidvideo adlı Player'dan izlemek istediğimde ESET tehdit bulundu (HTML Scrinejt/B.gen) diye uyarı veriyor, sitede virüs olabileceğini düşünüp başka sitelerden Rapidvideo Playerli videoları açmayı kalktığımda aynı uyarıyı tekrar tekrar alıyorum. Bilgisayarımı taradım virüs bulmadı. Rapidvideo playerlerinde virüs olabilir mi? Taradığımda virüs bulmadı ama bilgisayarda virüs olma ihtimali var mı? Teşekkürler.

Yabancı forumlarda tamamen malware içerdiğini kanıtlamışlar kullanmayın diyorlar. İsmini ilk defa duyduğum bir program ve isminden anlaşılacağı üzere video oynatıcısı muhtemelen.
Bir ton video oynatıcısı program var bilindik onları tercih etmeni öneririm.
Tavsiyem VLC Media Player.

İsmini ilk defa duyduğum bir program ve isminden anlaşılacağı üzere video oynatıcısı muhtemelen.
Bahsettiği, program değil. Bir stream sitesidir.
Bilgisayarımı taradım virüs bulmadı. Rapidvideo playerlerinde virüs olabilir mi?
Script kaynaklı bulaşmadır sisteme direkt etki yapmaz AV olduğu için engelliyor. Olmasa bulaşırdı. Farklı kaynaktan açın imkanınız varsa.

Bahsettiği, program değil. Bir stream sitesidir.

Script kaynaklı bulaşmadır sisteme direkt etki yapmaz AV olduğu için engelliyor. Olmasa bulaşırdı. Farklı kaynaktan açın imkanınız varsa.
Video hosting hizmetiymiş bende video oynatıcısı sandım. Tomsguide ve reddit üzerinde bir sürü konu var kesinlikle bir sıkıntısı olsa gerek, stream yapmak için sonuçta bir şey indirtiyordur. Ayrıca yeni moda madencilik bu tarz hatta çok daha büyük siteler tarafından bile javascript’in masumluğunu kötüye kullanarak site içerisinde olduğunuz süreçte mining yaptırıyor ziyaretçisine ki bu site içinde bayağı şikayet var o yönden.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı