ESET vs Avast

Siz yeni nesilsiniz sanırım. Eskiden Kaspersky fanları vardı burada, açıklaya açıklaya emeklerimizle onlara fan olmamaları gerektiğini, Kaspersky'dan alan olarak iyi olan ürünler olduğunu da öğrettik fakat şimdi de Comodo fanları çıktı.

MS-MSDT 0-day Office RCE ile devre dışı bırakılması birkaç saniye sürer, bir araştırın :).

Hayır ben antivirüs karşıtıyım fan değilim antivirüs asla kullanmam çünkü bilgisayarımı çok yavaşlatıyor zamanında Comodo kullandım bir oyuna bile zor girdiğim oldu diğer antivirüsleri denedim ama hiçbirini sevmedim hatta Windows Defender bile devre dışı pc de.

Siz yeni nesilsiniz sanırım. Eskiden Kaspersky fanları vardı burada, açıklaya açıklaya emeklerimizle onlara fan olmamaları gerektiğini, Kaspersky'dan alan olarak iyi olan ürünler olduğunu da öğrettik fakat şimdi de Comodo fanları çıktı.

MS-MSDT 0-day Office RCE ile devre dışı bırakılması birkaç saniye sürer, bir araştırın :) .
Hiç Kaspersky fanlarını özleyeceğim aklıma gelmemişti :). O kadar öğrettik kayboldular şimdi ortadan.

Comodo (FFW ürünü olması lazım.) agresif bir yazılım diye hatırlıyorum.

CVE-2022-34008 açığına bakılabilir, gerçekten tehlikeli bir açık.

ESET ve Avast! arasından bariz olarak ben ESET diyorum.

Hayır ben antivirüs karşıtıyım fan değilim antivirüs asla kullanmam çünkü bilgisayarımı çok yavaşlatıyor zamanında Comodo kullandım bir oyuna bile zor girdiğim oldu diğer antivirüsleri denedim ama hiçbirini sevmedim hatta Windows Defender bile devre dışı pc de.
Geçmişte AV çözümleri ciddi performans sorunlarına neden oluyordu evet, fakat günümüzde bulut destekli yeni motorları ile performansa etkileri son derece düşük. Özellikle ESET'in performansa etkisi neredeyse yok. Bir denemenizi öneririm. Uygulamalara yarım saniye geç girmek, oyunlardan 1 FPS az almak, dosyalarınızın şifrelenip fidye talep edilmesinden iyidir.
Comodo (FFW ürünü olması lazım.) agresif bir yazılım diye hatırlıyorum.
Ev kullanıcıları için olan çözümlerini pek beğenmiyorum açıkçası. İmza tabanlı tespitin haricinde çok agresif davranıyor dediğiniz gibi.

Kendim kullandığım için söylemiyorum Kaspersky. Konu ile alakasız ama bende çok fazla Antivirüs kullandım lakin 4 yıldır kullanıyorum Kaspersky beni daha fazla güvende hissettiriyor :)
KSN çok iyi, istihbarat ağı çok geniş ve güncel tehditlere çok kısa sürelerde yanıt verebiliyor. Muhtemelen güvende hissettirmesinin sebebi bu çünkü birçok kişi aynı güveni duyduğunu söylüyor 😅.

Yeni konular

Geri
Yukarı