Eşit ağırlık için meslek önerisi

Öğretmenlik ve hukuk bir ülke için en önemli iki meslek nasıl oluyorda bitik sektör oluyor sen önce bunu açıkla.
Memnuniyetle, bu sektörlerin bitik sektörler olmasının nedeni her mahalle başı üniversite açılması ve mezun sayısının ciddi bir şekilde artması tabiki benden önceki mezunlar atanamıyor iken benim atanmam mucize olacak çünkü o adam KPSS ye bir çok defa girmiş olacak. Atama sayıları zaten çok az her sene yirmi bin mezun olsa ve bu mezunlardan sadece iki bin tanesi atansa on sekiz bin mezun, evvelki sene yirmi bin mezun daha ne oldu otuz sekiz bin mezun aynı şekilde iki bin kişi atansa otuz altı bin kişi anlayacağın durmadan artacak ve atanmak mucize.

Memnuniyetle, bu sektörlerin bitik sektörler olmasının nedeni her mahalle başı üniversite açılması ve mezun sayısının ciddi bir şekilde artması tabii ki benden önceki mezunlar atanamıyor iken benim atanmam mucize olacak çünkü o adam KPSS'ye birçok defa girmiş olacak. Atama sayıları zaten çok az her sene yirmi bin mezun olsa ve bu mezunlardan sadece iki bin tanesi atansa on sekiz bin mezun, evvelki sene yirmi bin mezun daha ne oldu otuz sekiz bin mezun aynı şekilde iki bin kişi atansa otuz altı bin kişi anlayacağın durmadan artacak ve atanmak mucize.

Öğretmenliği geçtim hukuk neden bitmiş sektör onu anlamadım.

Memnuniyetle, bu sektörlerin bitik sektörler olmasının nedeni her mahalle başı üniversite açılması ve mezun sayısının ciddi bir şekilde artması tabii ki benden önceki mezunlar atanamıyor iken benim atanmam mucize olacak çünkü o adam KPSS'ye birçok defa girmiş olacak. Atama sayıları zaten çok az her sene yirmi bin mezun olsa ve bu mezunlardan sadece iki bin tanesi atansa on sekiz bin mezun, evvelki sene yirmi bin mezun daha ne oldu otuz sekiz bin mezun aynı şekilde iki bin kişi atansa otuz altı bin kişi anlayacağın durmadan artacak ve atanmak mucize.

Bunu biliyorum tabii ki ancak bu sene seçim olduğunu hatırlatırım. Düzenin değişmesi olası bir ihtimal. Kaldı ki siz gerçekten avukat olma gayesindeyseniz en kral avukat olursunuz bu ülkede. Aynı şey öğretmenlik için de geçerli. Günümüzde iyi öğretmenlerin çoğu dijitale geçti zaten.

Geri
Yukarı