Eşit ağırlık ve sayısal farkı nedir?

Erentr66

Femtopat
Daha fazla  
Örneğin eşit ağırlık seçip sayısalda ki mesleği secebiliyorsak neden seçim yapıyoruz ya da bu ikisinin arasındaki fark nedir?

2 yıl boyunca farklı dersler alacaksın tercih yaparken de seçtiğin yerdeki meslek ile alakalı sorulardan sorumlu olacaksın.

Eşit ağırlık dediğiniz Türkçe ve Matematik ağırlıklıdır. Sayısal ise Matematik ve Fen Bilimleri (Fizik, Kimya, Biyoloji)

Alacağınız eğitim yani ders süreleri sanırsam sayısalda, eşit ağırlıkta olan bazı dersler yok. (emin olmamakla birlikte coğrafya gibi).

Üniversite sınavında tabi ki de her dersin sorusunu çözüp istediğiniz bölümü de tercih edebilirsiniz. Ancak bu lisede bölüm seçme nedeni, hangi mesleği seçeceğiniz önceden az çok belli olduğundan dolayı lisede ona göre ders görmeniz için var.

Alacağınız eğitim yani ders süreleri sanırsam sayısalda, eşit ağırlıkta olan bazı dersler yok. (emin olmamakla birlikte coğrafya gibi).
Hayır, sayısalda tüm dersler var lakin eşit ağırlıkta fizik, kimya ve biyoloji yok.

Nasıl tüm dersler var hocam. Bizim okulda sayısalcılar hiçbir sözel sınava girmiyor, tde dışında.
Eğer son sınıf falan iseler notlarına direkt olarak 100 yazıyorlar. Sayısallar üniversite sınavında tüm derslerin sınavına giriyor.

Eğer son sınıf falan iseler notlarına direkt olarak 100 yazıyorlar. Sayısallar üniversite sınavında tüm derslerin sınavına giriyor.

Belki olabilr ama bütün alanlar (TS MF tm) üniversite sınavında bütün alanları çözüyor. Sadece diyelim sayısalcısın puanın sayısaldan hesaplanır çözmediğin edebiyat coğrafya seni çok etkilemez diye biliyorum emin değilim ama.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…