Eşit ağırlık ve sayısal farkı nedir?

11.sınıfım sayısalım ve hala tarih, tde, felsefe dersleri var. Fen lisesinde olduğum için sözel sınavları kolay yapıyorlar genelde ya da soruları falan veriyorlar. Matematik 6 ders, fizik 4, kimya 6, biyoloji 4 ders şeklinde görüyoruz. Seneye fen ve mat derslerinin sayısı artacakmış.

11.sınıfım sayısalım ve hala tarih, tde, felsefe dersleri var. Fen lisesinde olduğum için sözel sınavları kolay yapıyorlar genelde ya da soruları falan veriyorlar. Matematik 6 ders, fizik 4, kimya 6, biyoloji 4 ders şeklinde görüyoruz. Seneye fen ve mat derslerinin sayısı artacakmış.
Bende kağıdı yarın vercem ama ne seçeceğim belli değil

Koca bir dönemdir kandırıldığımı şimdi anladım olacak şey değil bende rahat oluyum diye sayısal seçiyim diyordum.
Bende kağıdı yarın vereceğim ama ne seçeceğim belli değil.

Hangi bölümü okumak istiyorsunuz.

TM dediğimiz alan (Türkçe ve Matematik) dersleri ağırlıklı olarak gösterilir. Türkçe dediğime bakmayın Edebiyat göreceksiniz. Matematikte ise MAT2 göreceksiniz ve bundan sorumlu olacaksınız.
Bunların ardından da Coğrafya ve Tarih göreceksiniz yani Sosyal1.

MF dediğimiz alanda ise (Matematik ve Fen) göreceksiniz. Bu derslerinizde ise MAT2'ye kadar sorumlu olacaksınız.
Fen konusunda da 11. ve 12.sınıf konularından sorumlu olursunuz.

MF seçen bir öğrenci TM'den tercih yapabilir. Bunun bir farkı yok.
Türkiye'nin eğitim sistemini çok fazla kurcalamamak gerekiyor. :) Bilgisayar Mühendisi olmak isteyen bir öğrenciye Kimya ve Biyoloji derslerini zorunlu tutuyorlar.

Geri
Yukarı