Eşit ağırlık ve tavsiyeleriniz

@caseyyy Temeli attım ben hocam yazında antrenmanlar ile 1 ve 2 çözmeyi düşünüyorum.

Az önce 2021 TYT matematik sorularına baktım 15 soru filan gözüme kolay geldi ve bazilarına uğraşınca yaptım.

Ama tedirginim hayatımda hiç ciddi ciddi matematik çalıştığımı hatırlamam. Benimkisi kocaman bir acaba yani olabilir mi?

@351633 temeli attıysan Ant. Matematik 1 çok sıkıcı gelir, 4 işlemden başlıyor.
TYT öyle zaten, 20 soru garibanlar yapsın diye "temel" düzey.
Tedirgin olacak bir şey yok. Çalışacaksın ki istediğin şeye ulaşabilesin. Öyle ya da böyle yapacaksın, sona kadar bekleyip paçalarını tutuşturmaya gerek yok. Dediğim net artışı günde 1 test çözerek başarıldı.

@caseyyy Paça değil hocam.

Şöyle diyeyim hayatımda matematik soru bankası açıp test çözmemiş adamım benimkisi paça veya şey değil şöyle bir durum: Yaa ben hayatımda matematik çözmedim şimdi o soruları nasıl çözeğim?

Tedirginim ama tuhaf bir tedirginlik.

@Yeniçocuk hocam benim matematik rezalet desem LGS 2 net (sanırım 2 veya 3 doğru) yapmış biriyim daha matematikte yeni yeni topladım mesela YBS okumak ama özel değil yoksa çok da iyi veya Boğaziçi gibi bir takıntım yok. Gene olarak bir vakıf lazım.

Meslek lisesi mezunuyum bende. 11.sınıf AYT edebiyat bilgisi ve hiç çalışmadan ve o 2019 AYT edebiyat kolay olması yüzüne 580-590k sıralama yapmıştım. Biraz emek ile 400K sıralama yapılabilir. Özel değilse neden vakıf ünv. İstiyorsunuz?

@Yeniçocuk Aile ekonomik durum olarak yıllık öyle 20.000 vereniliceğeni pek sanmıyorum benimle beraber kardeşimle aynı yıl mezun olup YKS çalışacağız o dil seçtiği için büyük ihtimalle özel bir yere gidicek bunu düşünüyorum.

Üniversite okurken çalışırım sorun değil.
Bu bölümü isteme nedenim çok yönlü olması ve mesleki olarak ideal olması bolca açık pozisyonu doldurmakta gene diploma ve bolca yazılım dili öğrenip basamakları hızlı tırmanmak hedefim.

@caseyyy Paça değil hocam.

Şöyle diyeyim hayatımda matematik soru bankası açıp test çözmemiş adamım benimkisi paça veya şey değil şöyle bir durum: Yaa ben hayatımda matematik çözmedim şimdi o soruları nasıl çözeğim?

Tedirginim ama tuhaf bir tedirginlik.
Şöyle diyeyim, ben de hayatımda hiç çalışmadım, sınavlara bir gece önceden falan ömrüm boyunca. Hele matematik hiç çalışmadım, kendi başıma çalışamayacağımı da biliyordum, babam destek verdi bana bu konuda.
Her akşam tam olarak 8'de mutfak masasına oturduk ikimiz, çayımızı aldık, o dikkat verebilemem için başımda durdu ben de 1 saat testimi çözdüm. Evet, 1 test bir saati alıyor, çözüm videosunu izleyip, baştan sona her sorunun işlemini yazıp yeni öğrendiğim şeyleri not alıyordum. Öğretmenim de şaşırdı. İlk dönem notlarım 18 ve 25, bu dönem 65 aldım. Tabii DEHB'min de etkisi var ama, çizgilerimiz paralel.

@caseyyy DEHB ne oluyor?

Bilmiyorum çalışırsam belki 10 veya 15 net yapabilirim diye düşünüyorum hatta 17 zorlanır ama 30+ için her gün çalışmam lazım.

@Yeniçocuk aile ekonomik durum olarak yıllık öyle 20.000 vereniliceğeni pek sanmıyorum benimle beraber kardeşimle aynı yıl mezun olup YKS çalışacağız o dil seçtiği için büyük ihtimalle özel bir yere gidecek bunu düşünüyorum.

Üniversite okurken çalışırım sorun değil.
Bu bölümü isteme nedenim çok yönlü olması ve mesleki olarak ideal olması bolca açık pozisyonu doldurmakta gene diploma ve bolca yazılım dili öğrenip basamakları hızlı tırmanmak hedefim.

Bölüm yönlü daha çok özel sektöre yetiştirmek için kurulmuş. Çoğu bölüm ile kesişiyor zaten. Ben mesela front end için uğraşıyorum.

Geri
Yukarı