Eşit ağırlık vs sayısal

Salih METİN

Kilopat
Makaleler
13
Arkadaşlar merhaba. 11. sınıfa yeni geçtim. Sayısal bölümdeyim şu an. Bugün ders programlarımız ve öğretmenlerimiz belli oldu. Sıkıntı burada başlıyor. Matematik öğretmenim kötü bir öğretmen. Kötüden kastım ders anlatmayan bir hoca. Ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Ablam da eskiden burada ögrenci olduğundan biliyorum hem de okuldakiler de aynı kanıda. Sonra ablamla konuştum. O da eşit ağırlıktı. O da önce sayısal girip 3 hafta sonra sınıf değiştirmiş. Bana hukukçu olmak istedigi ve eşit ağırlıkta daha başarılı kendini bulduğundan bölüm değiştirdiğini belirtti.

Hukukun gitgide onunun kapandığını belirtti. Kaldı ki bu sene 72 bine kadar dustuğunu belirtti. Hakikaten de çok geriledi. Üniler de paso öğrenci mezun veriyor hukuktan. Eşit ağırlıkta zaten çok meslek yok. PDR'nin de bana uygun oldugunu dusunmuyorum.

Hedefim inanın ki belli değil. Cocuklugumdan beri bilgisayar muh. istiyorum ancak ne kadar gerçekçi hicbir fikrim yok.

Şu 1-2 hafta bekleyip olası ders programı değişikliklerini de göz önünde bulundurarak sayısalda hocalar açısından en iyi olan sınıfa gitme bir dusuncem de var.

Kısaca çok kararsızım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hukukta iş yok olayı safsata biraz. Sokakta her gün biri birini bıçaklıyor nasıl Türkiye'de hukukçuya iş çıkmayacak hem de baroya bağlı iken. Bunu okulları ziyaret eden hukuk öğrencileri de söylüyor.

Hukukun bu yıl tercih edilme oranı azaldı. Bütün bölümler sıralama düşürürken içinde bilgisayar ve bilişim geçen bütün bölümlere girmek zorlaştı. Yani hukuk güzel bir şey. Prestiji var ve prestij memlekette çok önemli hale geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
İş hayatında neler yaptıklarını öğrenmeye çalış, eğlenmediğin bir iş hayatı tüm hayatını kötü etkiler. Kararını verirken işten keyif alıp almaman çoğu şeyden daha önemli olmalı bence.

Şu anki durumunuz nedir? Onun dışında iyi bir üniversitede hukuk okuyup kendini geliştirdiğin sürece illaki iş var.
Başta neredeyse geçmeye yakındım. Ancak yapmak istediğim hukuk bolumu maalesef ki 72 bine kadar geriledi. Ayrıca kuzenim İstanbul'da avukat ve de surunuyor tabiri caizse.

Psikoloji ve PDR de istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı