Sayısal vs eşit ağırlık

Thrian

Hectopat
Bilgisayar üzerine bir iş yapmak istiyorum, en azından sayısal ile girilebilecek bölünlerden birine girmek istiyorum. Fakat tanıdıklarım sayısal bölümüne girmek yerine eşit ağırlığa girip kendin çalışıp üniversite sınavında sayısal sınavını çözebileceğimi önerdi. Yani eşit ağırlık okuyup sayısaldan sınava girebileceğimi. Bu mantıklı mı? Bu konuda bilgisi olan ya da fikri olan kişiler yorum yaparsa çok güzel olur. Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar üzerine bir iş yapmak istiyorum, en azından sayısal ile girilebilecek bölümlerden birine girmek istiyorum. Fakat tanıdıklarım sayısal bölümüne girmek yerine eşit ağırlığa girip kendin çalışıp üniversite sınavında sayısal sınavını çözebileceğimi önerdi. Yani eşit ağırlık okuyup sayısaldan sınava girebileceğimi. Bu mantıklı mı? Bu konuda bilgisi olan ya da fikri olan kişiler yorum yaparsa çok güzel olur. Teşekkürler şimdiden.
Sayısal extreme different.

Bilgisayar üzerine bir iş yapmak istiyorum, en azından sayısal ile girilebilecek bölünlerden birine girmek istiyorum. Fakat tanıdıklarım sayısal bölümüne girmek yerine eşit ağırlığa girip kendin çalışıp üniversite sınavında sayısal sınavını çözebileceğimi önerdi. Yani eşit ağırlık okuyup sayısaldan sınava girebileceğimi. Bu mantıklı mı? Bu konuda bilgisi olan ya da fikri olan kişiler yorum yaparsa çok güzel olur. Teşekkürler şimdiden.
Seçtiğin bölüm üniversiteyi etkilemiyor. Sadece sayısal dersleri görüyorsunuz. Sonradan hazırlanmak zorlar. Bence sayısaldaysa isteğin sayısal üzerinden git. Öbür türlü zor olur. Çok konu var ve zor.

Bence sayısal seçmeniz daha iyi olur. Çünkü eşit ağırlıktan sayısala geçmek daha zordur. En azından sonradan fikrinizi değiştirip sayısaldan vazgeçseniz bile sayısalı hallettiğiniz için sözel derslere çalışmak çok daha kolay.

Geri
Yukarı