Eşit ağırlıkçı yazılımcı olabilir mi?

Benim sayısal derslerim kötü olduğu için eşit ağırlık seçtim ama yazılımcı olmak istiyorum. Olabilir miyim acaba?
Üniversitede yazılım okuyamazsınız kendinizi yazılımda geliştirmek istersenizde yine matematik gerekecek.

Üniversitede yazılım okuyamazsınız kendinizi yazılımda geliştirmek istersenizde yine matematik gerekecek.

Yazılımın neresinde matematik kullanılıyor ben onu anlamadım.

Yönetim bilişim sistemleri okumanı öneririm
Tam olarak ne oluyor bu meslek?

Aslında EA puanını kullanarak bilgisayar mühendisliğini okumanın bir yolu var. Sabancı'nın herhangi bir fakültesine herhangi bir puan türüyle yerleşirsen SAY sıralaman ilk 300k olması şartıyla bilgisayar mühendisliğini okuyabilirsin, zaten Sabancı'ya yerleşebilecek bir sıralama yaparsan sayısal sıralaman da hayli hayli ilk 300k içerisinde olur.

Tabii tam burslu Sabancı için eşit ağırlıkta ilk 300'e girmen gerekiyor, %50 burs için ise 15k. Tamamen ücretli okuyabilecek param var dersen 165k gibi bir sıralamadan kabul alıyor olması lazım ama o sıralamayla girersen muhtemelen sayısal sıralaman ilk 300k olmayacağı için bilgisayar mühendisliğine geçiş yapamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı