Eşit ağırlıktan sayısala geçilmeli mi?

jesse_pinkman234

Centipat
Daha fazla  
Dostlar selam, bu sene sınava eşit ağırlıktan girdim. Ne iyi ne kötü bir sıralama yaptım, hak ettiğimin bu olmadığını düşünerek mezuna bıraktım. Bu sene de sayısaldan hazırlanmak istiyorum fakat liseyi sosyal bilimler lisesinde okuduğum için hayatımın hiçbir yerinde fen dersleri görmedim. Sizce 8 ay sıfırdan tüm lise fenini bitirmeye çalışmak nasıl bir karar olur?

Dostlar selam, bu sene sınava eşit ağırlıktan girdim. Ne iyi ne kötü bir sıralama yaptım, hak ettiğimin bu olmadığını düşünerek mezuna bıraktım. Bu sene de sayısaldan hazırlanmak istiyorum fakat liseyi sosyal bilimler lisesinde okuduğum için hayatımın hiçbir yerinde fen dersleri görmedim. Sizce 8 ay sıfırdan tüm lise fenini bitirmeye çalışmak nasıl bir karar olur?
Fen dersleri ile alakan yoksa hiç deneme bile, eşit ağırlıktan tekrar denersin

8 ayda Fizik, Kimya, Biyoloji ve Geometriyi mi bitireceksin? Tüm gün evde ders çalışan biriysen yaparsın elbet ama öyle biri olsan bunu burada sormayacağını düşünerek: Hayır böyle bir karar alma sakın. Stres yapmadan duramazsın. Gençlik döneminde yapılan stres %100 kesin saç dökülmesiyle sonuçlanır. Bir de genlerin dökülmeye yatkınsa tamamen kelleşirsin. Bu sene de mezuna kalırım diyorsan belki olabilir.

Aşırı yoğun bir şekilde ders çalışıyorsan olabilir fakat öyle değilsen sıkıntı yaratabilir. Aşırı yoğun çalışmıyorsan son 2-3 ay kala konuların yetişememe stresine girip kendini kötü etkileme riskin var.

EA devammm

8 ayda Fizik, Kimya, Biyoloji ve Geometriyi mi bitireceksin? Tüm gün evde ders çalışan biriysen yaparsın elbet ama öyle biri olsan bunu burada sormayacağını düşünerek: Hayır böyle bir karar alma sakın. Stres yapmadan duramazsın. Gençlik döneminde yapılan stres %100 kesin saç dökülmesiyle sonuçlanır. Bir de genlerin dökülmeye yatkınsa tamamen kelleşirsin. Bu sene de mezuna kalırım diyorsan belki olabilir.
Evden çıkmasa yine yetişmez onlar. 11-12 fenini geçtim TYT de sağlam değildir muhtemelen. En iyisi EA’da kalmak gibi.

Uzun zamandır evden çıkmıyorum ve kütüphane gerçekten hiç sevmediğim bir ortam, evde ders çalışmak benim için daha verimli oluyor. Sanırsam EA'dan devam etmek en mantıklı karar çünkü 4 yıllık fen derslerini sıfırdan başlamak dışında dediğin g ibi geometri ve koskoca ayt matematik var (geçen seneden dolayı limit türev integral bilmiyorum)

Yeni konular

Geri
Yukarı