Eşit ağırlıktan üniversite ve bölüm önerisi

Sıralaman 50-60 bin olsa dersin ki hedefim 5 bin, o zaman mezuna kal derdim. 5 binden kalmaya da bence gerek yok, aşırı riskli.
Evet hocam. Haklısınız. Bence de iyi bir hukuk fakültesine girip yabancı dil öğrenip kendimizi geliştirmeliyiz. Bu saatten sonra başka yapacak bir iş yok gibi.

Bence de 5 bin de kötü sıralamada da değil, boş durmazsan aç kalmazsın. Okulun verdiğiyle de hiçbir zaman için yetinme. Okul seni bir yere kadar getirir, sonrasında da önemli olan senin gayretin ve başarındır. Okulun anlattığı bir konuyu neden ben fazlasıyla öğrenmiyorum diye iyice araştır, incele ve öğren. O zaman gerçek başarıyı yakalarsın, üniversite hayatında da başarılar diliyorum.

Bence de 5 bin de kötü sıralamada da değil, boş durmazsan aç kalmazsın. Okulun verdiğiyle de hiçbir zaman için yetinme. Okul seni bir yere kadar getirir, sonrasında da önemli olan senin gayretin ve başarındır. Okulun anlattığı bir konuyu neden ben fazlasıyla öğrenmiyorum diye iyice araştır, incele ve öğren. O zaman gerçek başarıyı yakalarsın, üniversite hayatında da başarılar diliyorum.
Çok teşekkürler iyi dilekleriniz için. Evet artık kendimi mümkün olduğunca geliştirmeliyim. Yani daha fazla bu ne olduğu belirsiz sınav sistemiyle uğraşmak vakit kaybı.

Bence de şimdi kaç net yaptığını bilemiyorum da belki bu yaptığın netlerle seneye 5 bin sıralama gelmeyecek ya da daha iyisi gelecek. Bunu dediğim gibi bilebilmemizin bir yolu yok da dilde bile ciddi oynamalar oldu. Örneğin geçen sene 439 gibi bir puana 5 bin gibi bir sıralama gelirken bu sene 11 bin civarında geldi. Dilde giren kişi sayısı bellidir, 150-200 bin arası katılımı olur. Dilde bile bu kadar oynama olduysa diğer bölümleri düşünemiyorum.

Bence de şimdi kaç net yaptığını bilemiyorum da belki bu yaptığın netlerle seneye 5 bin sıralama gelmeyecek ya da daha iyisi gelecek. Bunu dediğim gibi bilebilmemizin bir yolu yok da dilde bile ciddi oynamalar oldu. Örneğin geçen sene 439 gibi bir puana 5 bin gibi bir sıralama gelirken bu sene 11 bin civarında geldi. Dilde giren kişi sayısı bellidir, 150-200 bin arası katılımı olur. Dilde bile bu kadar oynama olduysa diğer bölümleri düşünemiyorum.
Evet evet. Yani bu sınav sisteminin bir ayarı yok. Daha önce de dediğim gibi sene seneyi aratıyor. Mesela geçen yıl aşırı zordu çoğu kişi barajı geçemedi bu sene de güya herkesin dediğine göre çok kolaymış aşırı derecede yığılma oldu. Aslında ben Ankara Hukuk hedefliyordum onun için mezuna kalma fikri aklıma geldi fakat şimdi İstanbul hukuk iö ve Marmara hukuk da gelebilir. Yani Ankara ile bu üniversiteler arasındaki kalite farkı ne kadar olabilir ki altı üstü? Bu yüzden mezuna kalmanın saçma olduğu kanaatindeyim.

Geri
Yukarı