Eşitsizlik ile ilgili soru

En küçük değeri istiyor, Y'nin katsayısı 3 ve eksi durumunda. Y'yi en büyük seçersek alacağımız değer en küçük değer olur.
X pozitif ve 2 katsayısına sahip. Y'den çıkacağı için ne kadar küçük seçersek elde edeceğimiz değer o kadar küçük olur. X'i -1 seçiyoruz.
-2-21=-23

Bu arada, ben böyle öğrendim. Sanırım yanlış yapmışım.

En küçük değeri istiyor, Y'nin katsayısı 3 ve eksi durumunda. Y'yi en büyük seçersek alacağımız değer en küçük değer olur.
X pozitif ve 2 katsayısına sahip. Y'den çıkacağı için ne kadar küçük seçersek elde edeceğimiz değer o kadar küçük olur. X'i -1 seçiyoruz.
-2-21=-23

Bu arada, ben böyle öğrendim. Sanırım yanlış yapmışım.
Doğru yaptınız. Tam sayıdır diyor, Emre yanlış yapmış.

Sen de Emre'den mi kopyaladın?

1616859227290.png

Ben teyit etmenizi söylemedim. "Emre" hitabınız yanlış. Karşınızdakinin sizden büyük olabileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak saygılı bir hitap kullanın. Örneğin Emre hocam gibi.

Güzel düzenlemeymiş.
Tam sayı yazdığını ilk anda fark etmedim, bildirim gelince soruya tekrar baktım ve hata yaptığımı anlayıp düzelttim.
Ben teyit etmenizi söylemedim. "Emre" hitabınız yanlış. Karşınızdakinin sizden büyük olabileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak saygılı bir hitap kullanın. Örneğin Emre hocam gibi.
Emre, rahatsız olduysa bunu dile getirebilir.

Geri
Yukarı