Eski anakart ve ekran kartı uyumsuzluğu

YUSUFKANKA505

Hectopat
Daha fazla  
Selam, RX 550 2 GB'a sahibim ve gereken performansı alamıyorum bu konuyu çok ama çok araştırdım ve birkaç insanın nadirde olsa bu konuyu açtığını gördüm sanırım sorunu buldum çıkardığım sonuç şu ki:
Foxconn H55a anakartına sahibim eski anakartlar "legacy BIOS" (HD 7870 gibi kartları) desteklerken yeni anakartları "UEFI" (RX 550 gibi yeni kartları) destekliyor. Bazı yabancı forumlarda gördüm ki no VGA = UEFI yazmışlar benim ekran kartımda da VGA girişi yok ekranı dönüştürücü ile kullanıyorum yaşadığım sorunları söyleyeyim;

CS:GO, Valorant gibi oyunlarda takılmalar yaşıyorum 75 Hertz monitörüm olmasına rağmen sanki 30 FPS oynar gibiyim ekranda bulanma yaşıyorum ve fare sanki istediğim yere doğru gitmiyor ve ağırlaşma var. Masaüstünde yük bindikten sonra mouse lagı başlıyor GTA 4, Dying Light gibi ağır oyunlarda FPS düşmesi ve takılmalar söz konusu. Minecraft'ta da aynı şekilde FPS düşmesi ve takılmalar mevcut birçok video izledim videoyu çeken kişiler 300, 400 FPS alırken ben 30, 130 arası alıyorum.

Eski ekran kartım olan NVIDIA 9500GT de böyle sorunlar olmuyordu düşük FPS almama rağmen akıcı gibiydi RX 550'ye geçtiğimde böyle sorunlar ortaya çıktı bunu satıp VGA girişli GTX 660 almayı planlıyorum sizce doğru bir şey yapıyor muyum?

Yeni konular

Geri
Yukarı