Eski anakartı tamir etmek yerine yeni anakart almaya değer mi?

Zyhu

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Serbest Meslek Erbabı
İyi günler arkadaşlar. Peder sağ olsun sinirlenip üçlünün prizini hızlıca çekti. Benim kasa da o sallantıda bozuldu. Bilgisayarcıya götürdüm. Anakart sorunlu, 400 TL'ye tamir ederim diyor. Anakartım 8 yıllık olduğundan ve bundan sebepli RAM'lerimin MHz'si, işlemcimin nesili düşük kalıyor. Darboğaz olabiliyor. Bu parçaları değiştirmeli miyim yoksa tamir mi etmeliyim. Ucuzundan işlemci ve anakart tavsiyeniz var mı?
İtopya'dan MSI B450M-A Pro Max anakartını almayı düşünüyorum 439 TL ile fiyatı çok uygun gibi geldi.
Sistemim şöyle;
ASUS RX 5500 XT 4 GB.
i5 4690.
FSP 500W 80+ PSU.
HyperX Fury 8 GB 1600 MHz.
Gigabyte H81m DS3 anakart.
500 SSD ve 500 HDD.

O anakart sizin sisteme uygun değil.

Arkadaşlar zaten bu anakartı alıp RAM ve işlemciyi değiştirmeyi düşünüyorum. Sizce tamir mi ettireyim yoksa anakart, RAM ve işlemciyi değiştireyim mi? Bunu sormuştum. Varsa parça öneriniz değerlendireceğim.

Tamir gören anakart düzen tutmuyor hatta garantiye gjdenlerin de çoğunun yerine sıfırı gönderiliyor.

Arkadaşlar zaten bu anakartı alıp RAM ve işlemciyi değiştirmeyi düşünüyorum. Sizce tamir mi ettireyim yoksa anakart, RAM ve işlemciyi değiştireyim mi? Bunu sormuştum. Varsa parça öneriniz değerlendireceğim.
Bence 4.nesil o kadar da eski değil ama isterseniz değiştirin.

Geri
Yukarı