Eski arabalar mı daha çok yakar yeni arabalar mı?

Genelde aynı oluyor, modelden modele farkeder. Mesela bende getz vardı 2006 model 1.5 dizel satıp üst model aldım yıl olarak neredeyse aynıydı.

Benzinli bütün araçlar çok yakar. Dizeller ise motor hacmine göre değişir. Eski LPG'li araçlar çok yakmaz ancak çevreyi kirletir. Dizel olan herhangi bir araç (Mümkünse Alman firması olmasın) az yakacaktır.

Arabalar yerine akrabalar okudum. Bir düşündüm akrabalar ne yakıyor diye 😂

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzinli bütün araçlar çok yakar. Dizeller ise motor hacmine göre değişir. Eski LPG'li araçlar çok yakmaz ancak çevreyi kirletir. Dizel olan herhangi bir araç (Mümkünse Alman firması olmasın) az yakacaktır.
Neden öyle diyorsunuz hocam adamın biri ABD de Passat (dizel) ile bir depo ile 2600 km yaparak rekor kırmış ve hatta o rekor hala Passat da.

Neden öyle diyorsunuz hocam adamın biri ABD de Passat (dizel) ile bir depo ile 2600 km yaparak rekor kırmış ve hatta o rekor hala Passat da.
Almanlar Dizel konusunda başarılır değil. Wolksvagen Bora'mız vardı ne zaman dizel kullanmak istesek bazen sorunlar yaşatıyordu. Lakin Dizel araçlar benzine göre daha avantajlı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı