Eski Athlon X2 220 sisteme para harcamak mantıklı mı?

AYDIN12

Hectopat
Yer
Ekranda Senin Konuna Bakıyor Ve Yardımcı Oluyor
Daha fazla  
Merhaba hocalar, benim 10 yıllık bir PC var. Exper marka özellikleri.
Anakart: Foxconn a6gmv.
İşlemci: AMD Athlon X2 220 (2.80 GHz çift çekirdek )
RAM: 2 GB DDR3(anakartın desteklediği RAM 16 GB max)
ekran kartı: ATI Radeon X1200 ekran kartı (gömülü chipset)
Bu sisteme ekran kartı +RAM yüksetlmesi yapmak mantıklı olur mu? Elimde 650 TL para var GTA 4 CS:GO açar mı?

Verdiğin paraya değmez X6 serisi bir işlemci alıp 8 GB RAM alsan bu seferde PSU yetmeyebilir bayağı masraf çıkar u sistemden en iyisi para biriktirip AM3+ veya AM4 platformuna geç yeni ekran kartı alsan bile darboğaz olma ihtimali çok yüksek.

1607943052528.png

Anakart nasıldır bilmiyoruz, ekran kartı yok zaten, RAM lazım size, üstüne PSU nasıldır bilmiyoruz.

Bence sistemi satın ve üstüne para koyup yeni platforma geçin , değmez.

Verdiğin paraya değmez X6 serisi bir işlemci alıp 8 GB RAM alsan bu seferde PSU yetmeyebilir bayağı masraf çıkar u sistemden en iyisi para biriktirip AM3+ veya AM4 platformuna geç yeni ekran kartı alsan bile darboğaz olma ihtimali çok yüksek.
Anladığım kadarıyla baya masraf çıkacak haklısın satıp yeni sistem toplamak mantıklı ama gel de bunu babama anlat :D

Anladığım kadarıyla bayağı masraf çıkacak haklısın satıp yeni sistem toplamak mantıklı ama gel de bunu babama anlat :D.

10 FPS CS:GO gördükten sonra kimse hayır diyemez. Maddi durumunuz iyiyse ısrar et olmadı psikolojik yöntemlere başvur benim ekran kartı bozulduydu annemler 7350 aldı ucuz diye bende sürekli oyunlarda kastığını vurguladım falan bir şekilde RX550 alabildik Minecraft oynayamıyordum resmen düşük ayarlarda 30FPS Minecraft nedir?

Çok eski bir sistem. AMD'nin AM3 soket kullandığı dönemden kalma (2009 falan). Yani artık yüzü astarını geçer. Bir şekilde ailenizi ikna edip daha iyi bir sistem toplayın derim.

10 FPS CS:GO gördükten sonra kimse hayır diyemez. Maddi durumunuz iyiyse ısrar et olmadı psikolojik yöntemlere başvur benim ekran kartı bozulduydu annemler 7350 aldı ucuz diye bende sürekli oyunlarda kastığını vurguladım falan bir şekilde RX550 alabildik Minecraft oynayamıyordum resmen düşük ayarlarda 30FPS Minecraft nedir?
Ama benim bababım anladığı şöyle
file.jpg

Ama benim bababım anladığı şöyle Eki Görüntüle 779858

Sanki arkadaş ortamında küçük düşüyormuş gibi bir imaj oluştur örneğin evine bir arkadaşın geldiğinde sürekli bilgisayarınla dalga geçsin
Oyun oynarken bile sinirli davranmaya çalış arada oyunun ortasında halk git bir sanki oynanmıyormuş gibi bir süre sonra ikna olacaktır.

Geri
Yukarı