Eski bilgisayar acilmiyor

202

Kilopat
Makaleler
3
Bugün kilerden eski bir masaustu bilgisayar cikarttim. Parcalari takili değildi, hepsini taktim.
Bilgisayari prize baglayip actigimda kasanin LED'i yanip sonmeye basliyor ve PSU'dan (tik tik tik *duraksama* tik tik tik) diye sesler geliyor. CPU fani vb. donmuyor. Sorun ne olabilir? Ses PSU'dan mi geliyor emin degilim. Yanip sonme cok hizli oluyor.
PSU'nun markasi FSP.

PSU Fan'i hâla donmuyor. Tik tik tik sesi gelmiyor.
Fan kablolarını kontrol et pinleri değiştir

Farklı pinlere tak RAM'leri silgiyle sil SSD veya HDD'yi çıkar tak ve temizlik yap işlemcinin termal macun değişimini yap BIOS'a girmeyi dene yada CMOS yap ve güç tuşuna basılı tut

@202 sonuç

Son düzenleme:

Farklı pinlere tak RAM'leri silgiyle sil SSD veya HDD'yi çıkar tak ve temizlik yap işlemcinin termal macun değişimini yap BIOS'a girmeyi dene yada CMOS yap ve güç tuşuna basılı tut

@202 sonuç
Uzay kurulum yapmayi deniyorum.

CPU'yu cikarttim, fan'a yapisik kaldi. Cikartincada pinler yamuldu. Mukemmel.
@Çınar Çelik Yardimlariniz icin tesekkurler.

Son düzenleme:
Uzay kurulum yapmayi deniyorum.

CPU'yu cikarttim, fan'a yapisik kaldi. Cikartincada pinler yamuldu. Mukemmel.
@Çınar Çelik Yardimlariniz icin tesekkurler.
Bir şey değil ama biraz sorun yaşamışsınız yardım edemediğim için üzgünüm :( Pinleri uçlu kalem taktiği deneyin tabii cpu pini ise

Bir şey değil ama biraz sorun yaşamışsınız yardım edemediğim için üzgünüm :( Pinleri uçlu kalem taktiği deneyin tabii cpu pini ise
Sorun degil hocam. Denedim daha beter oldu. 4 pin yamulmustu sadece ellemez olaydim.
Bir yerden eski bir islemci + anakart alacagim artik. İcimde kaldi eski bir sistem istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı