Eski bilgisayar nasıl hosting/Minecraft server veya VDS'ye dönüştürülür?

rysvetreni

Femtopat
Daha fazla  
Arkadasimla birlikte eski bilgisayarlarimizi bir ise yaramasi icin bir seyler yapmayi dusunduk. En azindan bildigim kadarisiyla onlari VDS, Minecraft server, Discord bot icin hosting ve benzeri hosting isleri olarak baskalarina kiralattirabiliyoruz. Sizce hangisi mantiklidir? Benim eski bilgisayarimin ozellikleri 512 GB HDD, 4 cekirdekli islemci(eski oldugundan ismini dahi unuttum 😅) ve 8 GB RAM. Arkadasiminkide benimkiyle ayni tek farki HDD degil SSD. Internetlerimiz gayet iyi 50 download ve 10 upload (yani iyi oldugunu dusunuyoruz). Sizce boyle bir ise girmek mantikli midir? Tabii ki de 1000-2000TL gibi beklentimiz yok belki haftalik sigara parasi cikar diye dusunmustuk 😅 bosu bosuna durmalari yerine. Sizin tavsiyeniz nedir?

Arkadasimla birlikte eski bilgisayarlarimizi bir ise yaramasi icin bir seyler yapmayi dusunduk. En azindan bildigim kadarisiyla onlari VDS, Minecraft server, Discord bot icin hosting ve benzeri hosting isleri olarak baskalarina kiralattirabiliyoruz. Sizce hangisi mantiklidir? Benim eski bilgisayarimin ozellikleri 512 GB HDD, 4 cekirdekli islemci(eski oldugundan ismini dahi unuttum 😅) ve 8 GB RAM. Arkadasiminkide benimkiyle ayni tek farki HDD degil SSD. Internetlerimiz gayet iyi 50 download ve 10 upload (yani iyi oldugunu dusunuyoruz). Sizce boyle bir ise girmek mantikli midir? Tabii ki de 1000-2000TL gibi beklentimiz yok belki haftalik sigara parasi cikar diye dusunmustuk 😅 bosu bosuna durmalari yerine. Sizin tavsiyeniz nedir?
Yani yapılabilir ancak alıcıya nasıl ulaşacaksınız?

Yani yapılabilir ancak alıcıya nasıl ulaşacaksınız?

Aliciya nasıl ulasacaksiniz derken? Cevremde halihazırda Discord botlari icin VDS ve Minecraft sunucusu kiralamak isteyen arkadaslarim var. Yani alici bulmamin sorun olacagini sanmiyorum. Boyle bir şey mumkunse piyasadan daha dusuk fiyattan sizce yapilabilir mi hocam? Aylik kiralama gibi 7/24 acik birakacagiz tabii ki de.

Aliciya nasıl ulasacaksiniz derken? Cevremde halihazırda Discord botlari icin VDS ve Minecraft sunucusu kiralamak isteyen arkadaslarim var. Yani alici icin sorun olacagini sanmiyorum. Boyle bir şey mumkunse piyasadan daha dusuk fiyattan sizce yapilabilir mi hocam? Aylik kiralama gibi 7/24 acik birakacagiz tabii ki de.
7/24 açık kaldığında yiyeceği elektrik miktarının kazancınızı geçme olasılığı var. Hem de gerçekleşmesi yüksek bir olasılık.

7/24 açık kaldığında yiyeceği elektrik miktarının kazancınızı geçme olasılığı var. Hem de gerçekleşmesi yüksek bir olasılık.

Hocam elektrik yanindan sorunum yok evimde halihazırda gunes paneli var 😅 yani her ay 85TL elektrik faturasi odeyen birisiyim ayrica urettigim enerjinin fazlasi bile yillik olarak bosu bosuna gidiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı