Eski bilgisayar nasıl sunucu yapılır?

Eski bilgisayarındaki diskleri paylaşıma açıyorsun gerekli yetkilendirmeleri yaptıktan sonra (bunun için belli düzeyde ağ yapılandırma bilgin olması lazım YouTube'da temel anlatım videoları var) eski bilgisayarına Steam'i kur ve hesabınla giriş yap ve disklerinde Steam library dosyasını oluştur. Daha sonra ana bilgisayarına geç Steam'i aç "ayarlar>indirmeler>kütüphane klasörleri" tıkla ve açılan pencereden + tuşuna basıp paylaşıma açtığın diskleri ekliyorsun işlem bitmiş oluyor, artık ağ üzerinden oyunlarını ana makinenda açabilirsin hatta tek bir Steam hesabındaki CS:GO ile diğer makinelar ağ üzerinden bağlanıp lan bağlantı ile birçok hesap bağlanıp arkadaşlarınla evde oynayabilirsiniz.

Örnek olarak attığım resimdeki Z ve E diskleri ağ üzerindeki diğer cihazlardaki disklerdir.

Oraya CS:GO indirdim açmaya çalıştıgımda ise Steam ile senkronize ediliyor yazıyor ve kapanıyor oyun ilk başta çalışıyor olarak gözüküyor sonrasında her şey gidiyor ve oyna butonu çıkıyor.

Peki Valorant nasıl indiririm agdaki PC'ye CS:GO çalışmadı ikisinden birinin orada olması gerekiyor kurulum dosyalarından agdaki bilgisayarlar seçilmiyor kurup dosyalarını oraya atsam olur mu?

Son düzenleme:
Oraya CS:GO indirdim açmaya çalıştıgımda ise Steam ile senkronize ediliyor yazıyor ve kapanıyor oyun ilk başta çalışıyor olarak gözüküyor sonrasında her şey gidiyor ve oyna butonu çıkıyor.

Peki Valorant nasıl indiririm agdaki PC'ye CS:GO çalışmadı ikisinden birinin orada olması gerekiyor kurulum dosyalarından agdaki bilgisayarlar seçilmiyor kurup dosyalarını oraya atsam olur mu?

Valorant oynamadığımdan denemedim. Ancak CS:GO'nun açılması lazım böyle bir sorunla karşılaşmadım. Eğer ağındaki bilgisayarlar sunucu makine olarak kullandığın bilgisayarın disklerine erişebiliyorsa Steam'de bu disklere erişebiliyor. Disk paylaşım ayarlarını ve ağ ayarlarını doğru yaptığından emin misin?

Valorant oynamadığımdan denemedim. Ancak CS:GO'nun açılması lazım böyle bir sorunla karşılaşmadım. Eğer ağındaki bilgisayarlar sunucu makine olarak kullandığın bilgisayarın disklerine erişebiliyorsa Steam'de bu disklere erişebiliyor. Disk paylaşım ayarlarını ve ağ ayarlarını doğru yaptığından emin misin?

Emin degilim. Program filesden Steam'i alip komple eski PC'ye attim eski PC'nin agda paylasilan dosyalarinda Steam gozukuyor ve Steam aciliyor hatta eski PC de bu islemin uzerine CS:GO'da acabiliyorum ama yeni PC de eski PC'ye attigim Steam klasorunden Steam'i actiktan sonra CS:GO'ya oynaya basinca b Steam Cloud ile senkronize ediliyor diyor sonra kayboluyor ve CS:GO acilmiyor ama attigim dosyayi geri yeni PC'me atinca ve dosyalari dogrulayinca CS:GO aciliyor.
Her steami kopyalamada acmadan once dosyalari dogruluyorum bu arada

Yeni konular

Geri
Yukarı