Eski Bilgisayar Yenileme - Pegathron H61 i7 3770

chinekop

Hectopat
Yer
Bahçelievler/IST
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar,
Yıllardır üniversite, askerlik, sevgili ve iş derken oyun dünyasından bilgisayar bazında uzak kalmıştım, evdeki bilgisayar da nete girmek dışında başka bir işe yaramıyordu. Şu an sistemi baştan aşağı yeniliyorum; bunun için sizin engin bilgilerinize ve tecrübelerinize ihtiyacım var.

Öncelikle elimdeki sistem:
Pegatron IPXSB-H61
Intel I7 3770 3.40GHZ
GT 630 DDR3 128Bit
2x8GB DDR3 1333 MHz RAM,
MSI H61M-P20/W8 (MS-7788),

Bu ürünleri elden çıkartıp aşağıdaki parçalarla yeni sistem dizmek istiyorum, üstteki ürünler ne kadar eder ve aşağıdaki ürünleri destekleyecek hangi parçaları alabilirim? Bütçe olarak üzerine 300 - 500 TL daha koyabilirim. Genel olarak oyun ve hobi olarak GoPro ile çektiğim görüntüleri düzenliyorum amatörce.

Elimdeki Ürünler :
Zalman Z11 Neo Kasa 700W 80+ Bronze,
Asus GTX 1060 3GB Tek fan Ekran kartı,
Ezcool 650W 80+ Bronze (Bunu da satacağım),
Viewsonic VX2457 (23" 1ms 75hz),
Arctis 5 Kulaklık,
1 TB HDD,
Logitech 402 ve Everest marka dandik bir klavye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam anlayamadım yani tam olarak hangi parçalar eksik? Ve bu eksikler için ne kadar bütçe var?
Elimdeki sistem yazan sistemi komple satıp alttaki parçalarla yeni bir sistem toplamak istiyorum. 2. kısımdaki ekran kartı, kasa, hdd gibi parçalar duracak; üsttekini satıp alta işlemci, anakart ve ssd desteklemesi yapmak istiyorum.
Öncelikle elimdeki sistem:
Pegatron IPXSB-H61
Intel I7 3770 3.40GHZ
GT 630 DDR3 128Bit
2x8GB DDR3 1333 MHz RAM,
MSI H61M-P20/W8 (MS-7788),
Bunları satıp üzerine + 350 TL daha koyarak İşlemci, anakart ve SSD almak istiyorum; üsttekiler ne kadar eder, ondan gelen parayla nasıl bir işlemci ve anakart alırım hiçbir bilgim yok açıkçası, baya uzak kalmışım.

GTX 1050 alarak bilgisayarı diriltebilirsin.
Elimde 1060 3GB mevcut, yoksa dediğiniz güzel olabilirdi.

İ7 3770 güçlü bir işlemci. 16 GB RAM de çok hoş. Anakart da durabilir. Elinizdeki 1060’ı ekleyin hocam bunun üzerine. Bir de SSD ve kaliteli güç kaynağı. Harika bir sisteminiz olur. Kasayı zevkinize göre alırsınız.

Şuan ki dolar kuruyla DDR4 sistem toplarsan çok pahalıya patlar, imzam da ki sisteme benzer bir şeyler yapabilirsiniz.

İ7 3770 güçlü bir işlemci. 16 GB RAM de çok hoş. Anakart da durabilir. Elinizdeki 1060’ı ekleyin hocam bunun üzerine. Bir de SSD ve kaliteli güç kaynağı. Harika bir sisteminiz olur. Kasayı zevkinize göre alırsınız.
Şuan ki dolar kuruyla DDR4 sistem toplarsan çok pahalıya patlar, imzam da ki sisteme benzer bir şeyler yapabilirsiniz.
MSI H61M-P20/W8 (MS-7788)
Anakartım bu, 16 GB ram destekler mi ? Hayır ise sadece anakart değişsem i7 3770 için en iyi anakart hangisidir, almaya değer mi?

Ben sisteminizde eksik bir şey göremedim Ezcool marka güç kaynağını satarak ve Pegatron anakartı satarak kendinize bütçe yaratıp o bütçeyi SSD almak için harcayabilirsiniz. Elinizde GTX1060 sizi gayet idare edecektir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı