Eski bilgisayara işletim sistemi tavsiyesi

@detista Hocam çok teşekkür ederim.
Lubuntu kurdum ve bir tık daha iyileşti. Fakat web browser açınca ufak ufak takılmalar oluyor. İşlemciden kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım, çünkü artık eski teknoloji kullanmıyor tarayıcılar. Windows 10 yükleyip deneyeceğim, sistemin tepkisini merak ediyorum. En son Android işletim sistemi yükleyip, gerekli bilgiyi vereceğim.
Lubuntu kurdum eskisine göre bir tık iyileşme oldu daha sonra linux mint kurdum. Aradaki farkı çok anlayamadım ve hoparlörden parazit sesi yapıyordu.

Android kurdum, fakat oyunları vs. açamadı ve aynı ses sorunu onda da mevcuttu.

Windows 10 yükledim. Sistem başlatıyor yazısı 30 dakika falan sürdü. 😂

En son Windows 7 yükledim. Eskisine göre daha iyi oldu. Opera önceden kasarken şuan kasma yapmıyor. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim. İndirmek isteyen olur ise forumda buldum.
Windows ve Office ISO İndirme Aracı

Son düzenleme:
Sadece web sitelerinde gezinmek ve Facebook oyunları gibi oyunlar için kullanılan bir sistem mevcut. Linux ile Android arasında kaldım. Sizce hangi işletim sistemini yüklemeliyim? Sistemin içerisinde Pentium D945 ve 4 GB RAM mevcut.
Bütün sistemleri denedim dostum. 2 gb RAM, Pentium işlemcili laptopum var. Xubuntu, Linux Mint Light, Win7, Win8.1 falan. En son hiç beklemediğim en iyi verimi Win10'da aldım. Win10 - 32bit - Home Single Launge versiyonu çok iyi. Çok seri çalışıyor makine. Diğer sistemler eski makineler için bile çöp oldu kesinlikle.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-10-07 at 01.40.33.jpeg
    WhatsApp Image 2020-10-07 at 01.40.33.jpeg
    72,1 KB · Görüntüleme: 196
Bütün sistemleri denedim dostum. 2 gb RAM, Pentium işlemcili laptopum var. Xubuntu, Linux Mint Light, Win7, Win8.1 falan. En son hiç beklemediğim en iyi verimi Win10'da aldım. Win10 - 32bit - Home Single Launge versiyonu çok iyi. Çok seri çalışıyor makine. Diğer sistemler eski makineler için bile çöp oldu kesinlikle.
Windows 10 cidden stabil bir sistem.
Linux işi ise senin piyangon :D.

Windows 10 cidden stabil bir sistem.
Linux işi ise senin piyangon :D.
Nedense Win10 ağır bir sistemmiş gibi algı var millette. Son sürüm olduğu için sanırım. Eski-yeni tüm bilgisayarlar için Win10 tarihin en iyi işletim sistemi. Diğer sistemleri unutsak iyi ederiz. Eski bilgisayarlar Win10 64 bit pro'dan uzak durun yeter. Hiçbir artısı yok zaten.

Nedense Win10 ağır bir sistemmiş gibi algı var millette. Son sürüm olduğu için sanırım. Eski-yeni tüm bilgisayarlar için Win10 tarihin en iyi işletim sistemi. Diğer sistemleri unutsak iyi ederiz. Eski bilgisayarlar Win10 64 bit pro'dan uzak durun yeter. Hiçbir artısı yok zaten.
Windows 8.1 cidden çöp olanlarda daha iyi (ve Linuxlar) ama son kullanıcı açısından haklısın.
Tek sıkıntı 32 bit devri biteli 10 yıl olması :p.
Yakın zamanlarda destekler kalkmaya devam edecek.
Oyun kalmadı zaten.
O yüzden ben 32 bit Win 10 yerine 64bit Windows 8.1 öneririm.

Sadece web sitelerinde gezinmek ve Facebook oyunları gibi oyunlar için kullanılan bir sistem mevcut. Linux ile Android arasında kaldım. Sizce hangi işletim sistemini yüklemeliyim? Sistemin içerisinde Pentium D945 ve 4 GB RAM mevcut.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows 8.1 cidden çöp olanlarda daha iyi (ve Linuxlar) ama son kullanıcı açısından haklısın.
Tek sıkıntı 32 bit devri biteli 10 yıl olması :p.
Yakın zamanlarda destekler kalkmaya devam edecek.
Oyun kalmadı zaten.
O yüzden ben 32 bit Win 10 yerine 64bit Windows 8.1 öneririm.
Sence benim yukarıda görselini attığım bilgisayarım çöp değil mi?? 2 gb rem ve Pentium işlemcili laptop. Hepsini denedim linuxun en hafif versiyonu xubuntu, win7, win8.1. Win10 kadar rahat çalışanı yok. Tanıdık bir arayüz olması ayrıca güzel. Hem çöp bir bilgisayarda 64 bit ihtiyacı da hani bilemedim çok lüks değil mi :)

Sence benim yukarıda görselini attığım bilgisayarım çöp değil mi?? 2 gb rem ve Pentium işlemcili laptop. Hepsini denedim linuxun en hafif versiyonu xubuntu, win7, win8.1. Win10 kadar rahat çalışanı yok. Tanıdık bir arayüz olması ayrıca güzel. Hem çöp bir bilgisayarda 64 bit ihtiyacı da hani bilemedim çok lüks değil mi :)
Sisteme bakmadım pardon :p.
Linux işi sana piyango gelmiş, normalde çok daha stabil olmalıydı :D.

Zorin OS veya Zorin OS Lite kullanabilirsin. Arayüzü Windows ile benziyor.

Windows 10 ağır değil. SSD mecburiyeti var sadece. SSD olmayınca da stabilite sorunu var.
Her eski sistem, bırak Windows 10'u, 8 bile desteklemiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı