Eski bilgisayara SSD takmak

Haritada dolaşırken disk yavaşlığından dolayı oluşan takılmaları engelleyebilir.(Alanı objeleri yavaş yükleme gibi) Dosya ve programların açılış süresini kısaltır.
Abi tamda aynısı oluyor.Agaclar,kayalar,otlar,direkler hepsi geç yükleniyor.Bu FPS yi düşüyorsa SSD ile FPS artışı görür müyüm yani ?

Bilgisayarının özellikleri neler ? Aynı sorun sistem yeterli gelmediğinde de oluşabiliyor çünkü.
Amd Phenom x4 955 3.2ghz(i3 2100 seviyesinde)
GTX 1050 2gb
8GB RAM 1333mhz
Bilgisayarının özellikleri neler ? Aynı sorun sistem yeterli gelmediğinde de oluşabiliyor çünkü.
Hocam birde HD Tune ile yeniden tarama yaptım ve bazi seceneklerin warning olduğunu gordum SSD FPS artışını sağlarmı disk sorunluysa

İşlemcin Battlefield 3 için önerilenlerde sınırda kalıyor. Belki o yüzden de oyunda takılıyor olabilir . Ama HD Tune'den yaptığın teste bakılırsa HDD'de bad sector oluşmuş olma ihtimali çok yüksek. Önemli verilerini yedeklemeni tavsiye ederim. SSD alıp içine sıfırdan Windows kurmak da bilgisayarın genel hızını gerçekten iyi derecede arttırıyor. Ayrıca bilgisayarını temizleyip işlemci termal macununu yenilersen işlemcine biraz overclock yaparak oyun performansını da baya arttırabilirsin. (Bilmiyorsan tavsiye etmem !)

İşlemcin Battlefield 3 için önerilenlerde sınırda kalıyor. Belki o yüzden de oyunda takılıyor olabilir. Ama HD Tune'den yaptığın teste bakılırsa HDD'de bad sector oluşmuş olma ihtimali çok yüksek. Önemli verilerini yedeklemeni tavsiye ederim. SSD alıp içine sıfırdan Windows kurmak da bilgisayarın genel hızını gerçekten iyi derecede arttırıyor. Ayrıca bilgisayarını temizleyip işlemci termal macununu yenilersen işlemcine biraz overclock yaparak oyun performansını da bayağı arttırabilirsin. (Bilmiyorsan tavsiye etmem !)

Çok teşekkür ederim uğraştırdım sizi :D

SATA SSD'den çok bir şey bekleme yani. Bilgisayar hızlı açılıp kapanır, Office programları gibi basit programlar çabuk açılır ama oyun akışkanlığı, ya da render hızlarında bir şey değişmez. Bunlar hepsi işlemci ekran kartı ram üçgeninin başarıları.

Geri
Yukarı