Eski bilgisayara uyumlu SSD takmak

Kronik sorunu olmayan 2.5"lik bir SATA SSD işinizi görecektir. Daha önce neden geçmedim diye kendinize çok kızacaksınız. Sorunlu olan modelleri almamanız için bu rehbere bakabilirsiniz:

Tam da bu konuda geçen ürünlere bakıyorum, çok iyi oldu konu linkini atmanız. Teşekkürler.

Minimum 480 GB almanızı öneririm. İndirim zamanları 860 EVO 500 GB 480-490 TL civarlarına düşüyor. İlerideki alacağınız bilgisayar için yatırım olacaksa daha yüksek kapasiteli almak avantajınıza olacaktır. Tabii ki bu bir öneridir, sizin bütçeniz belirleyici olacaktır. Yatırım tavsiyesi değildir!

Şöyle düşündüm;

Bu ürünü alıp şimdilik Laptop'a takıp daha sonra masaüstü PC alınca ona takmayı düşünüyorum. Kullanmaya başladıktan sonra da konunun altına yazarım.

Konuyu takipte kalacağım.

Minimum 480 GB almanızı öneririm.

Ben de söyledim ama o kadar bütçesi olmadığını söyledi. Ayrıca sistem toplayacağı zaman bir tane daha alır çift SSD kullanır.

Konuyu takipte kalacağım.

Ben de söyledim ama o kadar bütçesi olmadığını söyledi. Ayrıca sistem toplayacağı zaman bir tane daha alır çift SSD kullanır.
Son olarak Gigabyte 120GB 500MB-380MB/s 2.5" SATA3 SSD (GP-GSTFS31120GNTD) ürününü almaya karar verdim.

HDD değiştirirken kızağını sökecek uygun malzeme olmadığı için altında kızak olmaksızın kağıt parçalarını elektrik bandıyla etrafını bağlayarak tümsek yaptım ve kenarlarını da bilgisayara bantlayarak sabitledim. Umarım felaket yaratmamışımdır :)

Format atmam 4-5 dakikamı aldı. Bilgisayarın açılması 10 saniye kadar sürüyor. İlk açıldıktan sonra bir dondu ancak kapatıp açtığımdan bu yana bir sorun yaşamadım. Şimdilik gayet memnunum diyebilirim. Hatta internetten sipariş ettiğim mağaza bulunduğum şehirdeymiş 180 TL yerine 160 TL'ye verdiler.

Son olarak Gigabyte 120GB 500MB-380MB/s 2.5" SATA3 SSD (GP-GSTFS31120GNTD) ürününü almaya karar verdim.

HDD değiştirirken kızağını sökecek uygun malzeme olmadığı için altında kızak olmaksızın kağıt parçalarını elektrik bandıyla etrafını bağlayarak tümsek yaptım ve kenarlarını da bilgisayara bantlayarak sabitledim. Umarım felaket yaratmamışımdır :)

Format atmam 4-5 dakikamı aldı. Bilgisayarın açılması 10 saniye kadar sürüyor. İlk açıldıktan sonra bir dondu ancak kapatıp açtığımdan bu yana bir sorun yaşamadım. Şimdilik gayet memnunum diyebilirim. Hatta internetten sipariş ettiğim mağaza bulunduğum şehirdeymiş 180 TL yerine 160 TL'ye verdiler.

Allah hayırlı etsin kardeşim. Güle güle kullan.

Geri
Yukarı