Eski Bilgisayara Windows 10 Kurmak

B.B.

Decapat
Yer
Bitchfield, England
Merhaba arkadaşlar,

Zamanından kalma lisanslı Windows 7 Ultimate kurulu eski bir bilgisayarım var; ekran kartı, anakart, işlemci vesaire bunların hepsi eski. Bilgisayar 4 GB RAM'e ve 1 GB ekran kartına sahip.
Demem o ki, eski bilgisayara Windows 10 kurulmalı mıdır? Anlık donma, performans düşüşü, kasma ve benzeri sorunlar yaşanır mı?

Ekleme: Cevaplarınız için teşekkür ederim, zaten eski bir sisteme de SSD almam. Gelen cevaplardan yola çıkarak Windows 10'a geçmeyeceğimi belirtmeliyim.

Son düzenleme:
SSD yoksa Windows 10 tavsiye etmiyorum.

Aslında bunu ancak deneme yanılma yöntemi ile yapabilirsin. Her donanım windows 10'u kabul etmeyebiliyor. Windows 10'u kur, bir problem yaratmaz ise kullanmaya devam et.

Eğer SSD kullanmıyor isen asla Windows 10'a geçme, cidden büyük eziyet. SSD Aldıktan sonra rahatlıkla geçebilirsin. ( Ben HDD ile kullanamam Windows 10'u acayip derece de yavaş. Kendi düşüncem elbet siz kullanıyor olabilirsiniz. )

Merhabalar, eski sisteminize SSD takviyesi yaparak Windows 10 kurulumu yaparsanız problem yaşayacağınızı düşünmüyorum. Ancak RAM miktarınız problem yaratabilir sanırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı