Eski bilgisayardan yeni bilgisayara oyunları aktarma

Daha fazla  
Selamlar. Yakın zamanda bir aksilik çıkmazsa notebook alacağım. Elimde yaklaşık 700 GB boş yeri olan eski notebook var ve ben şimdiden eski bilgisayara RDR2, Dark Souls 3 Horizon indirdim. Yer kalmayana dek de indireceğim çünkü yazın internetsiz kalacağım, indirme şansım yok ve bilgisayar alındığında internet kesin olmayacak.

Oyunların hepsi orijinal, Steam ve Epic Games'ten aldım. Bazıları orijinal oyunların çalışmadığını söylüyor aktardıktan sonra. Ben yeni PC'ye Steam ve Epic Games yükleyip dosya kontrol et desem olmaz mı? Bu ilk sorum. İkinci ise ben diğer yenisine bu oyunları hangi yöntemlerle aktarırım biraz yardımcı olabilir misiniz?

Selamlar. Yakın zamanda bir aksilik çıkmazsa notebook alacağım. Elimde yaklaşık 700 GB boş yeri olan eski notebook var ve ben şimdiden eski bilgisayara RDR2, Dark Souls 3 Horizon indirdim. Yer kalmayana dek de indireceğim çünkü yazın internetsiz kalacağım, indirme şansım yok ve bilgisayar alındığında internet kesin olmayacak.

Oyunların hepsi orijinal, Steam ve Epic Games'ten aldım. Bazıları orijinal oyunların çalışmadığını söylüyor aktardıktan sonra. Ben yeni PC'ye Steam ve Epic Games yükleyip dosya kontrol et desem olmaz mı? Bu ilk sorum. İkinci ise ben diğer yenisine bu oyunları hangi yöntemlerle aktarırım biraz yardımcı olabilir misiniz?
Kullanığınız diski yeni aldığınız laptopa takın.Tüm veriler aktarılmış olacak.

Oyunları yedeklemek için bir yöntem var, yalnız bunun için flash bellek veya taşınabilir HDD gerekiyor.

Eski bilgisayarınızdan Steam'e girip sol üstten Steam'e tıklayıp ''Oyunları Yedekle ve Geri Yükle'' seçeneğine basın. ''Şu anda yüklü olan programları yedekle'' seçeneğine tıklayın. Hangi oyunu yedekleyecekseniz onu seçip devam edin. Yedekleme yerinde ''Gözat''a basıp flash belleğinizde veya HDD'nizde nereye yedekleyecekseniz orayı seçin. Dosya boyutuna gelip DVD'yi seçin. Yedekleme bittiğinde belleğinizi çıkarabilirsiniz.

Ardından yeni bilgisayarınızdan Steam'e girip sol üstteki Steam butonundan ''Oyunları Yedekle ve Geri Yükle'' seçeneğine tıklayıp ''Yedekten geri yükle'' seçeneğine basın. Flash belleğinizde veya HDD'nizde yedeklediğiniz yeri seçip kuruluma devam edin.

Anlamadığınız veya yapamadığınız bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Hocam steamden oyun yedekleme gibi bir şansın var. Youtube'a yaz, steam oyun yedekleme diye. Anlarsın.
Oyunları atma kısmına gelirsek ethernet kablosu üzerinden en hızlı ve mantıklı olanı.

Geri
Yukarı