Eski bilgisayarımı nasıl değerlendiririm ?

39004

Kilopat
Arkadaşlar benim 7 sene önce aldığım bir bilgisayarım var bu bilgisayarı değerlendirmek istiyorum bilgisayarım mini ıtx. Bu bilgisayarı nasıl değerlendiririm ? buna göre hangi parçalardan tasarruf edebileceğimi ve bu parçaların haricinde kalan başka parçalar önerebilir misiniz ?

(Eğer kaliteli ise) Ram'leri yeni sisteminizde değerlendirebilirsiniz. Başka türlü kullanabileceğiniz bir donanımın olduğunu sanmıyorum.

Kullanabileceğin tek parça kasa olur diyeceğim ama USB 3.0 desteği olmayan kasayı kullanmak da hiç akılcı olmaz. Bellek en azından tek slot 2GB ise yanına bir tane daha koyup kullanabilirsin ama 1GB'lık ise onlar da pek işine yaramayacaktır. Bu tip eski bilgisayarları paket program kullanmak için cüz'i fiyatlara alanlar oluyor, en iyisi bu şekilde elinden çıkarmak olur. Veya 50 yıl bekle, temiz bir şekilde bak bilgisayarına, eminim o zaman inanılmaz ilgi görür.

Herşey çalışıyorsa ve 4GB üzeri ram yeterli bir ekran kartınız varsa bir SSD ile yeniye çevirebilirsiniz.. Hiç olmadı 250TL ye ram 300TL ye ekran kartıyla harikulade bir bilgisayar yapabilirsiniz..

Herkese teşekkür ederim cevaplarınız için DR.Aequitas usb okuyucudan kastın ne demiş yani normal SD kart okuyucu usb okuyucu onu demek istedim

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı