Eski Bilgisayarlar için Linux Kurulum Rehberi

Benim Windows 10 Home Single Language ve Key'i var. Buna uyar mı?

Ne yazık ki Key uymaz ama 90 gün kendisi 180 gün deneme Key'i ile 270 gün ücretsiz kullanabilirsiniz, sonrasında ise zaten bitince sadece sağ altta "Windows 10 Enterprise Build XXXXX" diye gözükecektir yani herhangi bir kısıtlaması yok merak etmeyin...
LTSC sürümü nereden edinebilirim?

Tıklayın, merak etmeyin orijinal Microsoft sitesi ve ISO'su :).

Ne yazık ki Key uymaz ama 90 gün kendisi 180 gün deneme Key'i ile 270 gün ücretsiz kullanabilirsiniz, sonrasında ise zaten bitince sadece sağ altta "Windows 10 Enterprise Build XXXXX" diye gözükecektir yani herhangi bir kısıtlaması yok merak etmeyin...

Tıklayın, merak etmeyin orijinal Microsoft sitesi ve ISO'su :).
Türkçe dil yok. Ekleyebiliyor muyuz? Sanırsam bu Windows 10 içerik üreticileri ve gerçek oyuncular için.

Dostum LTSC Windows 10'un Lite sürümü olarak düşünebilirsin. İçinde telemetri servisi yoktur, Edge ve Store gibi uygulamalar yoktur. Hatta sadece oynatıcı olarak Media Player vardır ve tarayıcı olarak Explorer durur. Bir de sadece güvenlik güncelleştirmelerini alır. Boşta kaynak tüketimi çok düşüktür. Normalde şirketler için yapılmıştır ama ev kullanıcıları da kullanabilir, ayrıca orijinal Microsoft ISO'sudur.
Peki, bir şey soracağım ama. Orada 90 günlük deneme süresi olduğu belirtilmiş. Ondan sonra kullanamamaya mı başlıyoruz, yoksa lisanssız Windows gibi mi oluyor?

güncelleme: Diğer mesajlara bakmamışım, bunu boşverin.

Peki, bir şey soracağım ama. Orada 90 günlük deneme süresi olduğu belirtilmiş. Ondan sonra kullanamamaya mı başlıyoruz, yoksa lisanssız Windows gibi mi oluyor?

Orada 180 günlük Key veriliyor ek olarak bu da 270 gün ediyor ve bitince sadece yanda "Windows 10 Enterprise Build XXXXX" yazıyor. Başka kısıtlaması yok normal Windows 10 gibi...

Orada 180 günlük Key veriliyor ek olarak bu da 270 gün ediyor ve bitince sadece yanda "Windows 10 Enterprise Build XXXXX" yazıyor. Başka kısıtlaması yok normal Windows 10 gibi...
Tamam, onu geçtim ancak bir videoda o süre bitince bilgisayar 1 saat sonra kapanıyor falan diyordu, kullanıyorsan doğruluğunu söyler misin? Ona göre bunu kuracağım.

Geri
Yukarı