Eski Bilgisayarlara Windows 11 Kurmak Beklenenden Kolay Olabilir

mhurkan

Hectopat
Katılım
30 Kasım 2018
Mesajlar
1.923
Çözümler
14
Yer
Büyük İzmir İmparatorluğu
Windows 10'a ışıklı modifiye yapılmış gibi. Süs dışında herhangi bir altyapı geliştirmesi hissedilmiyor.
Çok ciddi geliştirmeler var. Eğer dediklerini yapabilirlerse çok ciddi geliştirmeler var. "işlemci önceliği, disk hızlı yazma, RAM optimizasyonları". Tabi bu dediklerini tam sürüm çıktığında göreceğiz.
 

v1sion

Kilopat
Katılım
17 Eylül 2015
Mesajlar
1.645
Çözümler
21
Daha esnek bir işletim sistemi olması gerekiyor. Sisteme entegre yazılımları kaldırma/güncelleme bu şekilde olmamalı. Dizüstü bilgisayarlarda birden fazla GPU hala daha sorun çıkartıyor. Windows Update sürücüleri yanlış yükleyebiliyor. Güncellemeler durduk yere hata verip tekrar denettiriyor. 20 sene önce çıkan yönetim arayüzleri bile son yıllarda çıkardıklarından çok daha detaylı ayarlara imkan sağlıyor. Görsel bütünlük Anadolu'nun gezi programları gibi, bir dokunuşla fütüristik bir tasarımdan çağlar öncesi ekranlara geçiliyor.

Bu kadar temel düzeyde saçmalıklar dururken kullanıcı ne yapsın RAM optimizasyonunu? Tamam, vadettikleri yetenekler önemli ancak zaten onlar olmasa insanları Windows 11 kullanmaya hangi sözlerle çağıracaklar? "Biz 10'u güncelledik, az bir şey köşeleri yuvarladık. Taskbar'ı ortaladık. Zaten değiştirebildiğiniz sesleri biz değiştiriverdik, buyur yepisyeni işletim sistemi!" diyecek halleri yok ya.
 

Yeni konular

Yukarı