Eski ders çalışma isteğim yok

Merhaba. Ortaokuldayken ders çalışma isteği vardı üzerimde bir, en azından buna bir zorunluluk hissediyordum. Liseye geçtiğimden beri hiçbir zaman ders çalışmak istemiyorum. Bu niye olur ve bunu nasıl çözebilirim?
Geçecek kadar çalış. Fazlasına gerek yok, okul boş bir yer zaten. Önemli olan senin kendini geliştirmişlik seviyendir.

Lgs'nin yorucu temposundan sonra bir rahatlama gelmiş olabilir sana. Sonuçta zorlu bir süreç. Emin ol lise daha zorlu. Çoğu öğrenci bunun farkında değil. Lgs bitti diye çalışma hayatı bitmiş olmuyor. Lise daha zor yıllar demek. Daha zor yıllar, daha çok çalışma gerektirir. Şimdiden çalışmaya başla. Sonra 11-12.sınıfa gelince ağlayan taraftan olma.

Hocam ülke sıkıntıları beni de çok etkiliyor. İnsan sadece ders değil hiçbir şey yapmak istemiyor😔 çözüm olarak önerim şu🙄🤓 kafanızdaki dertleri bir kenara atın derse oturun çalışman bittikten sonra ne düşünüyor isen düşün.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı sorun vardı. Tamamen psikolojik bence, hocam bir otu derse başla yavaştan eski günlerdeki gibi diye bir yerden sonra sarmaya başlar. Baktın olmuyor okuldaki rehberliğe başvur ya da durumun varsa benim yaptığım gibi rehber hocası tut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle sürekli ders çalıştığın için bıkkınlık gelmiş olmalı. Bu bıkkınlık seni yılmamalı, ilerleyen günlerde daha da her şey zorlaşacak. Onun için az az çalışman gerekmekte.

Yeni konular

Geri
Yukarı