Çözüldü Eski ekran kartı ile Ryzen 3 1200 kullanılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

efedesu

Megapat
Yer
地獄
Daha fazla  
ATI Radeon HD 4830 serisi bir ekran kartim var ve APU sistem alicaktim basta fakat simdi aklima geldi. Benim ekran kartim hali hazirda var. Sizce bu ekran kartiyla birlikte Ryzen 3 1200 kullanmali miyim yoksa APU bir sistem mi almaliyim?

Moderator bey basligi Ryzen 3 1200 olarak duzenlerse iyi olur, yanlisikla 1600 yazmisim. Duzeltmemis .__.

Son düzenleme:
Tabi kullanırsın fakat daha iyi performans istiyorsan APU almak daha mantıklı. Ama konu açarsanız bütçenize göre ekran kartlı sistemler de tavsiye edilir.

Tabi kullanırsın fakat daha iyi performans istiyorsan APU almak daha mantıklı. Ama konu açarsanız bütçenize göre ekran kartlı sistemler de tavsiye edilir.
Butceme gore genel olarak APU sistem ve 2. el sistem onerisi aldim. APU sistemde de buyuk ihtimalle ekran kartimi kullanacaktim ve belirli bir zaman sonra ekran karti takacaktim. Bende dusunurken aklima Ryzen 3 1200 alip su anki ekran kartimi kullanmak geli.

Apu daha iyi performans vermez ki. Daha kötü olur çünkü paranın yarısı dahili GPU ya gidiyor. İleride ekran kartı alırken kısıtlar APU.

Ekran kartı işlemciden yüksek olmadıkça sorun yaşamassın. İşlemci kartını %99 besleyebileceği için ekran kartını dibine kadar kullanırsın. Tabii 4830'un dibi ne kadar ona bakmak gerek :)
4830, R7 240 ile neredeyse ayni. Sadece %5-6 seviyesinde benim ekran kartim daha iyi. Her ne kadar R7 240 2GB olsa da.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı