Eski HDD PC'ye nasıl takılır?

CanSaribal

Kilopat
Elimde önceki PC' mden kalma 500 GB bir HDD var. Bu HDD' i şimdiki PC' mde kullanmak istiyorum ancak PC' yi kapatıp, HDD'i bağlayıp, PC'yi açtığımda bilgisayarım açılmıyor. Aslında açılıyor ancak "Press F2 for BIOS" benzeri yazı yazan ekrandan sonraki Asus logosunun altındaki yuvarlağında döndüğü yerde, o yuvarlak dönüp duruyor.

Direkt BIOS'a gidip BOOT seçeneklerinden güncel HDD'mi seçip PC'yi başlatmayı da denedim ancak yine aynı yerde kalıyor.

Ben bu 500 GB'lık HDD'in içine nasıl ulaşırım? Muhtemelen içinde XP ve bazı dosyalar var. Mümkünse dosyaları almak isterim. Veya en azında BIOS üzerinden HDD biçimlendirmesi gibi bir şey varsa da razıyım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
AM3+'da kaldırılmıştır belki ama Master/Slave ayarı var mı anakartta?

Yani farklı bir SATA portuna takar mısın? SATA 3 veya SATA 2 fark etmez. Benim eski bilgisayarda 2 HDD' takınca birinciyi master diğerini slave olarak algılıyor, sistem açılmıyordu. Başka bir porta takınca her harddisk master olup sistem açılıyordu.

Sende de böyle bir problem olabilir mi?

Windows kurmadığın için veriyor o hatayı :) Başka bir PC'den HDD veya SSD farketmez bir disk söküp, başka bir PC'ye takarak çalıştıramazsın. (Aynı anakart olmadığı sürece) Harici neden bağlamıyorsun?

Windows kurmadığın için veriyor o hatayı :) Başka bir PC'den HDD veya SSD farketmez bir disk söküp, başka bir PC'ye takarak çalıştıramazsın. (Aynı anakart olmadığı sürece) Harici neden bağlamıyorsun?

Bilgisayarımda içinde Windows 10 kurulu bir HDD var zaten :D Yazımda belirttiğimi düşünüyorum aslında. Bu 500 GB' lık HDD' yi sökünce PC normal bir biçimde açılıyor ancak bu eski HDD' yi takınca PC o açılış ekranında kalıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı