Eski HDD yeni sisteme zarar verir mi?

enhayemu

Decapat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Western Digital
Selamlar,

Benim 2008-2009 senelerinde alınmış bir bilgisayarım vardı. Malum bilgisayar bozulunca bende HDD'leri kenara ayırdım. Topladığım PC'deki yer bana yetmemeye başladı, bende o HDD'leri bilgisayarıma takayım dedim fakat bilgisayardan anlayan bir yakınım bana HDD'lerin sisteme zamanla zarar verebileceğini söyledi. Biliyorsunuz ekonominin ve fiyatların ne kadar malum bir seviyede olduğunu, bende başına bir şey gelmemesi için takmadım. Sizce gerçekten zarar verir mi veya bir sıkıntı çıkarır mı? İlla yeni bir HDD mi almam lazım veya direk SSD mi almam lazım? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Sistemin hantal çalışmasını saymazsak fiziksel bir hasar vermeyecektir. Verileriniz sizin için önemliyse yeni bir depolama diski ve SSD mutlaka almalısınız.

Bilgisayar zarar görmez fakat Windows dosyaları bitrot ve badsector yüzünden bozulabilir ve bilgisayara format atman gerekebilir.

En iyisi eski depolama birimlerini kullanmamak.

Windows SSD de ise yavaşlama olmaz. Virüs yoksa hiç sorun olmaz. Ben 13-15 yıllık bir HDD kullanıyorum.

yeni depolama birimi almanı şiddetle öneriyorum. Depolama birimleri zamanla eskir ve bitrot sıkıntısı yaşar ve o da yetmiyormuş gibi üzerinde badsector oluşur. Veri kaybı yaşamaman için yeni depolama birimi al.

yeni depolama birimi almanı şiddetle öneriyorum. Depolama birimleri zamanla eskir ve bitrot sıkıntısı yaşar ve o da yetmiyormuş gibi üzerinde badsector oluşur. Veri kaybı yaşamaman için yeni depolama birimi al.

sağlığı A400 SSD'den daha iyi :) %78 sağlığı var sorunu yok şu anlık.

Geri
Yukarı