Eski HDD Yeni Topladığım Bilgisayarda Format Atmadan Çalışır mı?

ekarego

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim bir arkadaş yeni bilgisayar toplattı. Şimdi bana sordu. Eski HDD mi kullanabilir miyim format atmadan bilgisayarımda? Direk açılır mı?

Eski HDD'nizde kurulu bir işletim sistemi varsa direk çalışması gerekir, sistem çalıştıktan sonra gerekli sürücüleri güncellerisiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bileşenlere bağlı olarak durum değişir. Anakart chipset falan uygunsa çoğu durumda açılıyor. Bazen de açılmaz mavi ekran verip kapanır.
Eğer eski sistem çalışır durumda ise şöyle bir yol izleyebilirsin. Eski bilgisayarda ;

1-Başlat Menüsü arama satırına %windir%\System32\Sysprep\Sysprep.exe yazın ve ardından yönetici olarak çalıştırın.
2- Açılan Sistem Hazırlama Aracı penceresindeki seçenekleri alttaki resimdeki gibi ayarlayın. (Genelleştirseçeneğini işaretlemeyi unutmayın)
Nonpasaran-3.png

3-Eğer diski başka bilgisayara takacaksanız diski sökün ve diğer bilgisayara takıp bilgisayarı başlatın.
4- Windows'un sanki yeniden kuruluyormuş gibi davrandığını ve önce sürücüleri yükleyip sonra Kayıt Defterini yeniden oluşturduğunu göreceksiniz. Bu normal.
5 - Geçici bir hesap ile bilgisayarı açın (ör. Deneme). Sonra kendi hesabınızla tekrar oturum açabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı