Eski HDD'yi takınca BIOS ekranı gelmiyor

uguryilmaz

Hectopat
HDD kutusunun içinde bulunan 1,5 TB Samsung diski bilgisayarın SATA portuna bağlayıp açmaya çalışınca bilgisayar açılmıyor (güç düğmesine bastığım halde hiçbir tepki alamıyorum, hiçbir donanıma güç gelmiyor). O diski bağlantılarını söktüğüm zaman sorunsuz şekilde açılıyor. Nedenini merak ettim bu disk bozuk mu? Bu durum neden oluşmuş olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD kutusunun içinde bulunan 1,5 TB Samsung diski bilgisayarın SATA portuna bağlayıp açmaya çalışınca bilgisayar açılmıyor (güç düğmesine bastığım halde hiçbir tepki alamıyorum, hiçbir donanıma güç gelmiyor). O diski bağlantılarını söktüğüm zaman sorunsuz şekilde açılıyor. Nedenini merak ettim bu disk bozuk mu? Bu durum neden oluşmuş olabilir?
Başka SATA portunu denediniz mi? Teorik olarak HDD olmasa dahi sistem açılır ve hata ekranı verir.

Denedim, öncelikle CD-ROM SATA ve güç kablolarını söküp denedim, sonra 2. HDD söküp denedim ikisinde de durum aynı. Benim asıl sorunum RAID 0 yapacağım bir tane kullandığım diskin aynısından sipariş verdim, ama kullandığım disk dolu o diskin yedeğini almak istiyordum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı