Çözüldü Eski HDD'yi yeni bilgisayara takmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Muhammet1967

Kilopat
Daha fazla  
Eski bilgisayarımda bulunan HDD'yi herhangi bir kablo yardımı ile veya başka bir şekilde yeni bilgisayarımda D diski niyetine kullanabilir miyim?

Çözüm
Format atmanıza gerek kalmayacağını düşünüyorum. Güç ve Sata kablosunu bağlayınca Disk yöneticisi üzerinden diski sıfırlamanız gerekiyor.
Evet. Ama içinde Windows varsa bilgisayar onunla boot edilebilir, bu yüzden BIOS'tan ayar yapman gerekebilir, içinde Windows yoksa zaten rahat rahat kullanırsın.

v2-89562-4_large.jpg

hdd.jpg

Eki Görüntüle 592402

SATA kablosu ile SATA girişine takabilirsin.

SATA ve Molex bağlantısını yaparsan kullanabilirsin.

Evet. Ama içinde Windows varsa bilgisayar onunla Boot edilebilir, bu yüzden BIOS'tan ayar yapman gerekebilir, içinde Windows yoksa zaten rahat rahat kullanırsın.

Eki Görüntüle 592405

Yani bu anakart ile bu HDD uyumlu olur mu yoksa anakart ile hiç alakası yok mu sadece HDD'ye format atıp çalıştırabilir miyim?

20200615_181234.jpg
Format atmanıza gerek kalmayacağını düşünüyorum. Güç ve SATA kablosunu bağlayınca disk yöneticisi üzerinden diski sıfırlamanız gerekiyor.

Şey anlamadığım bir konu var bu HDD neredeyse 10 yıllık ve şu anki bilgisayarım ise 1 yıllık bu ikisi birbirine uyumlu mudur herhangi bir arıza çıkar mı?
Çünkü burada HDD'yi takmak için bir yer göremiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı