Çözüldü Eski hoparlörü TV'ye bağlama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dabaddu37

Hectopat
Yer
444th Air Base
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Eski bir müzik setinden kalama hoparlörlerim var. Bunları değerlendirip televizyona bağlamak istiyoruz. Hoparlörler ve ses bağlantıları ile ilgili fazla bilgimiz yok.

20200619_163743.jpg
20200619_163547.jpg
Hoparlör.

20200619_163834.jpg
TV'nin ses çıkışları.

20200619_170219.jpg
Bu dönüştürücüyü kullanarak TV'nin "R" ve "L" portuna bağlamayı düşündüm. Ama kırmızı ve siyah kabloyu hangisine takacağımı bilmiyorum.(Dıştaki çembere mi içteki pine mi) yoksa yanlış mı düşündüm ek bir adaptör tarzı bir şey mi lazım?
  1. Bu hoparlörler TV'ye bağlanabilir mi? Bağlanabilirse nasıl bağlanır?
  2. Sağ ve sol kanal olmak üzere çift kanal çalışır mı?
  3. Bağlandığında TV'nin kendi hoparlörleri kapanır mı yoksa ikisi beraber mi çalışır?

Son düzenleme:
Çözüm
Direk 3.5mm jack yapıp bağlayamassın. Gördüğüm üzere güç girişi yok. Bu da demek oluyor ki orta üniteden amfi ile çıkış alıyor. Bir amfi bağlayıp bilgisayarda kullanabilirsiniz.
Direk 3.5mm jack yapıp bağlayamassın. Gördüğüm üzere güç girişi yok. Bu da demek oluyor ki orta üniteden amfi ile çıkış alıyor. Bir amfi bağlayıp bilgisayarda kullanabilirsiniz.

Çözüm
İlk sorundan emin değilim fakat çift kanal çalışır eğer sen hem L hem R takarsan tabii 3. sorun ise TV'den TV'ye değişiyor açıkçası...

Son düzenleme:
Yani TV'de kullanamaz mıyım? Amfi alıp TV'ye takamaz mıyım?
Bağlayacağınız aygıtın kullandığı arabirime sahip bir amfi alarak istediğiniz her şeye bağlayabilirsiniz. İstersen arabaya bile takılır. Bunun güç girişi falan yok mu üstünde ? İçinde olması lazım. Başka bir portu veya Kafa ünitesi yok mu ?

Bunun güç girişi falan yok mu üstünde ? İçinde olması lazım. Başka bir portu veya Kafa ünitesi yok mu ?
Yok hocam sadece iki kablo çıkıyor. Bunlar bir müzik setinin hoparlörleri. Müzik setine o kabloları takıyorduk. Ama bozulmuştu ve sadece hoparlörleri kaldı işte.
Bağlayacağınız aygıtın kullandığı arabirime sahip bir amfi alarak istediğiniz her şeye bağlayabilirsiniz. İstersen arabaya bile takılır.
Buna uygun amfi hangisidir acaba nasıl seçebilirim? Değerleri ne olmalı? Herhangi bir amfi uyar mı?
Kusura bakmayın sürekli soru soruyorum ama hiçbir bilgim yok. 😅

Düzenleme : Amfi fiyatlarına baktım da en az 300TL. Vazgeçtim TV'ye takmayacağım. Hem TV'nin şuanki hoparlörleri gayet yeterli. Ben bu hoparlörler boş durmasın diye takayım istemiştim. Ek amfi gerektiğini bilmiyordum, ek masraf çıkarmayalım onun için. 🙂 Teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Yok hocam sadece iki kablo çıkıyor. Bunlar bir müzik setinin hoparlörleri. Müzik setine o kabloları takıyorduk. Ama bozulmuştu ve sadece hoparlörleri kaldı işte.

Buna uygun amfi hangisidir acaba nasıl seçebilirim? Değerleri ne olmalı? Herhangi bir amfi uyar mı?
Kusura bakmayın sürekli soru soruyorum ama hiçbir bilgim yok. 😅

Düzenleme : Amfi fiyatlarına baktım da en az 300TL. Vazgeçtim TV'ye takmayacağım. Hem TV'nin şuanki hoparlörleri gayet yeterli. Ben bu hoparlörler boş durmasın diye takayım istemiştim. Ek amfi gerektiğini bilmiyordum, ek masraf çıkarmayalım onun için. 🙂 Teşekkür ederim.
Rica ederim. Daha uyguna değerlendirmek isterseniz 12V güç kaynağı alıp Bir de 2.el araç radyosu bulursanız müzik oynatabilirsiniz. Ama tam verimli çalışması için amfi şart. Değerlendirmek isterseniz satılığa da çıkartıp başka şeyler yapılabilir. Aman çöpe atmayın çalışmıyor diye :)

Yeni konular

Geri
Yukarı