Eski HP G62 laptopa SSD ekleme

Merhabalar, HP G62 laptopum var. Özellikleri, i5 460M ve Radeon HD 5470. Ben bu laptopa Windows 10 kurdum fakat donmalar oluyor. Oyun olarak ise CS:GO oynuyorum, harita yüklemeleri çok yavaş olduğu için SSD almakta karar kıldım. SSD'nin sistemime gözle görülebilecek kadar faydası olur mu ve az da olsa FPS’imde artış olur mu?

Merhabalar, HP G62 laptopum var. Özellikleri, i5 460M ve Radeon HD 5470. ben bu laptopa Windows 10 kurdum fakat donmalar oluyor. Oyun olarak ise CS:GO oynuyorum, harita yüklemeleri çok yavaş olduğu için SSD almakta karar kıldım. SSD'nin sistemime gözle görülebilecek kadar faydası olur mu ve az da olsa FPS’imde artış olur mu?

Bilgisayarını ve bekleme ekranlarını fark edebileceğin şekilde hızlandırır ama FPS konusunda fazla etki edeceğini düşünmüyorum.

Sizin zevkinize ve bütçenize kalmış iş. Zaten performansa pek etkisi olmayacak ama sistem dışında oyunlarda da hızlı yükleme olsun, ben oyunların hepsini SSD içine kuracağım diyorsanız ona göre alırsınız.

Önerebileceğiniz bir SSD var mıdır? 120 GB düşünüyorum.

.
F/P.

Bende sadece Windows'umu kurmak için 120 GB'lik SSD almayı planlıyorum büyük ihtimalle bu modeli olacak oda araştırdım hakkında olumsuz yoruma rastlamadım. Tabi bütçen iyi ise Samsung Evo 860'larda bayağı iyi.

Zaten bu sistemin kaldırdığı oyunlar belli. İşletim sistemi + CS:GO, Valorant, LoL gibi oyunlar 120 GB SSD'ye yeterli midir?

Yeter gibime geliyor
Valorant 10GB.
LoL 10GB.
CS:GO 15GB.
Windows10 30GB'dir ortalama tahminlerime göre
Tabii oyunlara güncellemeler gelecek vs. ucu ucuna yeter.

Geri
Yukarı