Eski internet hattı kaç Mbps destekler?

hgenc1

Centipat
Merhaba, doğru konu başlığı seçebildiğimden emin değilim. Fikrinize ve bilginize başvurmak istediğim konu şu;
TürkNet'ten internet hizmeti alıyorum. Sanırım çoğunluk gibi bende pek memnun kalamadım. Beni yapa altyapısına geçirdikleri ilk 3 hafta 38Mbps kesintisiz internet hizmeti alabildim. Fakat ondan sonraki tam 6 ay, sürekli kesilen ve 1-17 Mbps arasında değişen hızlar ile internete çıkışımı sağlıyorum. Sağlıyorum dediysem, benim kadar sakin ve sabırlı birini bile bezdirecek kadar yoğun kesintiler ile sağlıyorum. Bu durumu çözmeye yönelik, yapa altyapısından VAE(Türk Telekom'un mevcut altyapısına) aktarmayı önerdiler.(Tam 6 ay sonra 😃 ). Ve alabileceğim hızın 88 Mbps olduğunu, hiç sorun yaşamayacağımı, içimin rahat olması gerektiğini söylediler. TT'un internet kutusu evimin hemen yanında. Oraya 6 ay önce fiber döşerlerken gördüm. Binadan evime kadar olan bağlantıyı da kendim çektiğim CAT6 kablo ile sağlıyorum. TT'un kutusundan bina girişindeki kutuya kadar olan bağlantı ise, 2005 yılında TT'un döşediği bir kablo ile sağlanıyor.(Doğruluğunda şüphe olabilecek bir bilgi). Bu bahsi geçen bağlantının desteklediği maksimum hız ve yaşadığım sorunun kaynağı olup olmadığı konusundaki fikirlerinizi ve bilgilerinizi talep ediyorum.

Biraz uzattım sanırım. Vaktini ayıran herkese teşekkür ederim.

Sanırım eski hat DSL kablo ile çekilmiş. ADSL teorik olarak 24 Mbps desteklediğine göre sizin alacagınız hız 10-20 arası olur diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı