İnternet Hattım Kaç Mbps Destekler?

M7DF

Hectopat
Arkadaşlar artık bıktım yani en fazla 200kbps ile indirebiliyorum ki bu da 8gb'lık bir oyunu indirmeyi bile işkence haline getiriyor. H1z1 alıcaktım Steam'den sırf 20 gb olduğu için alamıyorum, çünkü o kadar süre inmesini bekleyemem. Neyse speedtest verilerini ve modem arayüzündeki verileri atayım.

asd.png

Neden bilmiyorum ama bugün beni delirtecek bir ping sorunu var. Hem burdaki testlerde hem de oyunlarda bugün ping hiç düşmedi. Kaç kere modem resetledim, ethernet kablosunu çıkardım-taktım ama yok. Sitedeki testlerde bazen 47 bazen 90 bazen 400 bazen 200 çıkıyor. Ama oyunlarda 500'den aşağı düştüğü yok. Her neyse bu indirme hızını etkiler mi bilmiyorum ama normalde speedtest'teki testlerde 1.8mbps falan çıkıyordu. Ping konusunda yarını bekleyeceğim, eğer geçmezse müşteri hizmetlerini ararım. Ping için öneriniz varsa iyi olur, teşekkürler.

qwe.png

Ping problemi çözüldü gibi şuan. İndirme hızım da 1.78mbps. Online işlem merkezinden baktım TTnet ultranet 16mbps'ye kadar destekliyormuş. Tabii benim hat ne kadar destekler bilinmez.

Hattınız en fazla 6Mb/sn destekliyor ve zaten size gelen hız şu anda 2Mb/sn. Bu durumda TTNET 16Mb/sn paketini kullanmak saçma olur, paketin çeyreğinden biraz fazlasını kullanabilirsiniz maksimum. Yani bu pakete üye olduysanız bir an önce ayrılın ve fazla para ödemekten kurtulun.

Hattınız en fazla 6Mb/sn destekliyor ve zaten size gelen hız şu anda 2Mb/sn. Bu durumda TTNET 16Mb/sn paketini kullanmak saçma olur, paketin çeyreğinden biraz fazlasını kullanabilirsiniz maksimum. Yani bu pakete üye olduysanız bir an önce ayrılın ve fazla para ödemekten kurtulun.
Cevap için teşekkürler, o işe ben bakmıyordum ama söylerim. Yani müşteri hizmetlerini arasam hızımı daha yüksek bir değere sabitlettirebilir miyim? 8mbps paketlere bakıyorum daha pahalı gözüküyor ? :D

En fazla 6Mb/sn kullanabilirsiniz. Bu da indirme hızınızın biraz olsun artmasını sağlayacaktır. Eğer ADSL dışında Superonline veya Uydunet altyapısı bulunuyorsa onlardan birine geçebilirsiniz.

En fazla 6Mb/sn kullanabilirsiniz. Bu da indirme hızınızın biraz olsun artmasını sağlayacaktır. Eğer ADSL dışında Superonline veya Uydunet altyapısı bulunuyorsa onlardan birine geçebilirsiniz.
O altyapıların bulunduğunu sanmıyorum. Bu arada 8mbps paketler daha pahalı gözüküyor. Sanırım şu kampanya-indirim falan şeylerden dolayı bana gelen ücret daha az. Kampanya bitiş tarihi seneye gözüküyor. O bitmeden başka bir pakete geçebilir miyim? Ve geçersem ek ücret öder miyim?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı