Eski Japonya başbakanı Shinto Abe suikaste uğradı!

Evet o zaman sağlık sorunlarını gösterip istifa etmişti.

Öldüren adam ilk ifadesinde kendisini beğenmiyordum öldürdüm demiş. Öldüren kişi eski bir asker ve el yapımı silah ile öldürüyor. Bayağı planlı programlı gelmiş oraya öldürmeye. Siyasi bir nefret olabilir.

Ben siyasi nefret yüzüne eski başbakana suikast yapilmasına pek ihtimal vermiyorum. Bence arka planda bir şeyler vardır. Neyse ayrıntıları açıklanır herhalde dünyaya Japon halkının başı sağ olsun.

Öldüren adam ilk ifadesinde kendisini beğenmiyordum öldürdüm demiş. Öldüren kişi eski bir asker ve el yapımı silah ile öldürüyor. Baya planlı programlı gelmiş oraya öldürmeye. Siyasi bir nefret olabilir.
O kadar basit bir şey değildir muhtemelen ama olayın arka planını da gün yüzüne çıkaracak birisi olmaz.

Kendisi ülkemizi destekleyen ve dünya içinde olup bitenleri objektif olarak gören nadir liderlerden biriydi.

Huzurlar içinde uyusun.

Huzur içinde uyusun, açıkçası şaşırdım. Japonya'da bu tarz olayları pek görmüyorduk, kendisi saygılı ve kıymetli bir başkandı. Japonya halkı tarafından da çok sevilen birisiydi. BBC'nin haberine göre de kendisinin son 30 yıldaki en ünlü politikacının olabileceğini söylüyor. Kaynak Japonca bu arada, çeviriye atıp bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı